Pomysły na ściany w pokoju dziecka: tapety, naklejki, kolory ścian

2015-04-28 12:10

Prezentujemy pomysly na ścianę w pokoju dziecka - ładne zdjęcia pokoi dla dzieci z ciekawymi pomysłami na wykończenie ścian. W pokoju dziecka często pojawiają się tapety dziecięce, naklejki ścienne, intensywne kolory ścian. Oto aranżacje pokojów dziecięcych z prawdziwych mieszkań.

Pokoje dziecięce to wnętrza bardzo dynamiczne: ich aranżacje ulegają zmianom, kiedy dzieci osiągają kolejne fazy rozwoju. W aranżacji wnętrz dla dzieci chętnie wykorzystujemy kolorowe tapety, zabawne naklejki ścienne, czy intensywne kolory ścian. Przedstawiamy pomysły na ściany w pokoju dziecka, prezentowane w galerii zdjęć aranżacje pokoi dziecięcych pochodzą z prawdziwych mieszkań.

Ściany w pokoju dziecka

Planując aranżację pokoju dziecięcego i wybierając kolory farb do malowania ścian, pamiętajmy że gusty naszych dzieci się zmieniają. Ponadto ściany w pokoju dziecka często potrzebują odświeżenia: tutaj łatwo o zabrudzenia i zniszczenia. Dotyczy to przede wszystkim ścian narażonych na odciski brudnych rączek, uderzenia zabawek i realizacje rozmaitych dziecięcych pomysłów. Dobrym sposobem na dekoracje ścian w pokoju dziecięcym jest zastosowanie naklejek, które można bezpiecznie odkleić i użyć ponownie. Odklejanie produkowanych obecnie wysokiej jakości naklejek ściennych (a także niektórych tapet) nie wiąże się z pozostawieniem na ścianie śladu kleju ani z oderwaniem tynku. Naklejki można więc przemieszczać, w razie zmiany pomysłu na aranżację pokoju dziecka, albo awaryjnie ukrywać pod nimi powstałe na ścianie zniszczenia czy zabrudzenia, co oddala konieczność szpachlowania i malowania ścian. Dużym powodzeniem cieszą się także naklejki magnetyczne np. w czarnym kolorze, po których można pisać i rysować kredą. Jeśli chcemy w aranżacji pokoju dziecięcego zastosować intensywny kolor ścian, warto zrobić to z umiarem, by kolor farby nie był męczący i nie przytłaczał wnętrza. Najlepiej zastosować go do wyróżnienia jednej ściany w pokoju dziecięcym.

Wzór tapety dla dzieci

Wybierajac tak charakterystyczny element dekoracji ściany jako tapeta nie zawsze należy się kierować gustem pociechy. Przykładowo dziewczynki często lubią kolor różowy i fioletowy. Tapeta w takim kolorze będzie zbyt absorbująca, przez co może zdominować aranżację pokoju dziecięcego i przeszkadzać w koncentracji. Wzorzyste tapety warto zastosować na jednej ścianie.

Wideo: jak pomalować pokój dziecka farbą tablicową

Obejrzyj nasz film, pokazujemy jak pomalować ścianę w pokoju dziecka farbą tablicową.