Kolory ścian w pokoju młodzieżowym: jakie kolory do pokoju dla chłopca

2018-10-07 17:45

Kolory ścian w pokoju młodzieżowym nie zawsze muszą być wyraziste i kontrastowe. Zastanawiasz się, jakie wybrać kolory do pokoju młodzieżowego? Czy chłodne barwy będą pasowały do pokoju dla chłopca? Pomożemy ci podjąć właściwą decyzję. Zobacz ZDJĘCIA z ciekawymi inspiracjami na kolory do pokoju młodzieżowego.

Kolory ścian w pokoju mlodzieżowym: chłodne kolory w roli głównej

Błękitny kolor w pokoju młodzieżowym wprowadza poczucie spokoju, pomaga w koncentracji i, jak udowodniono, pobudza twórcze myślenie. Psychologia koloru podpowiada jednak, że błękit jako kolor dominujący, może wywoływać w nas uczucie odosobnienia. Zachowaj więc umiar, gdy chcesz zastosować ten kolor w pokoju młodzieżowym. W zależności dla kogo będzię pokój młodzieżowy można zastosować różne połączenia.

Pokój dla chłopca może mieć chłodne barwy. Ocieplą go np. drewniane meble. W pokoju młodzieżowy dla dziewczyny do błękitnych ścian można dodać białe meble i dodatki w tonacjach pastelowych. Kolor błękitny można też ocieplić kilkoma akcentami koloru żółtego, kolorem pomarańczowym, czerwonym lub beżowym. Taki kontrast barw spowoduje, że aranżacja i kolory w pokoju młodzieżowym od razu zrobią się żywsze i bardziej dynamiczne. Efektowny pokój młodzieżowy to często umiejętne zestawienia kontrastujących ze sobą faktur i odpowiednia kolorystyka. Fototapeta np. z panoramą Nowego Jorku narzuci wnętrzu styl.

Czytaj także:

Pokój dla ucznia: inspiracje, porady, ZDJĘCIA

Jak wybrać biurko dla dziecka, ucznia i studenta? Radzi architekt wnętrz

Postaw na zieleń w pokoju mlodzieżowym

Jasna zieleń jest kolorem, który wnosi do wnętrza poczucie odświeżenia. Kolor zielony relaksuje, ale nie powoduje spadku aktywności umysłowej, nie męczy. Z tego powodu często jest polecany do kącików do pracy, zwłaszcza jako kolor do pokoju młodzieżowym.

W pokoju nastolatka warto to wykorzystać. Możesz np. pomalować zieloną farbą ścianę przy biurku dziecka. Z czym łączyć zieleń? Wydaje się jeszcze żywsza w sąsiedztwie koloru białego, ładnie się prezentuje zestawiona z szarością, kolorem turkusowym, kolorem musztardy, wiśni.

Tapeta w pokoju młodzieżowym: galeria

Akcenty miejskie to nieustający trend w aranżacji pokojów młodzieżowych. Wnętrze możesz ocieplić kolorową tapetą z mapą świata lub symboliką związaną z ulubionym przez chłopca miastem.

Pokój młodzieżowy
Autor: materiały prasowe Dywan i fofotapeta w pokoju młodzieżowym z elementami panoramy dużych miast to świetny sposób na efektowną dekorację wnętrza (dywan i fofotapeta Kidstown.pl)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021