Pokój dziecka, który rozwija wyobraźnię? Podpowiadamy, jak to osiągnąć

2023-05-02 14:22

Urządzając pokój malca, spraw, aby był nietuzinkowy. Niech zachwyca oryginalnością, rozwija wyobraźnię, spełnia oczekiwania małego lokatora. Nie zapominaj też o praktycznych rozwiązaniach.

Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki Co w trawie piszczy? Tapeta, jak ta z tatemonowall.com, bujnowska.pl, na ścianie może być nie tylko ładną ozdobą, lecz także pobudzać dziecięcą fantazję. Gdy lepiej się przyjrzeć rysunkom, oprócz żurawi odkrywa się mnóstwo małych stworzeń. Tapetę z motywem według swojego pomysłu zamówisz również w wielu sklepach internetowych.

Słodka mięta

Warto wyjść poza schematy i w pokoju dla dziewczynki tradycyjny róż zastąpić innymi kolorami, np. miętową zielenią i subtelną szarością. Stylizowane meble, baldachim i pompony nie pozostawiają wątpliwości – od razu widać, że mieszka tu mała księżniczka.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Skarby pod łóżkiem

Przechowywanie w pokoju dziecięcym jest niezwykle istotne. Drobne klocki, maskotki, tory samochodowe najwygodniej trzymać w pudełkach. W niewielkim pokoju wykorzystaj na nie każde wolne miejsce, nawet pod łóżkiem! Możesz np. zamontować pod nim szuflady na prowadnicach lub wstawić kontenerki na kółkach.

Pokój dziecka
Autor: Łukasz Kozyra

Dla porządku

Kilkulatek ma mnóstwo drobiazgów – zabawki, książeczki, przybory plastyczne… Jak utrzymać ład w tym wszystkim? Dobrym pomysłem są modułowe kubiki. Na otwartych półkach wyeksponujesz maskotki i dekoracje, w zamkniętych szafkach (fronty mogą mieć różne kolory) schowasz mniej atrakcyjne wizualnie przedmioty.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Odważnie

Nie unikaj mocnych kolorów i czerni – w odpowiednich proporcjach doskonale sprawdzą się w pokoju ucznia. Ważne jedynie, żeby zachować umiar – wyrazisty wzór umieść tylko na jednej ścianie, zestaw go z dużą, gładką powierzchnią.

Pokój dziecka
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE