Białe BIURKO DLA DZIEWCZYNKI - aranżujemy kącik do nauki dla dziewczynki

2017-12-10 12:19

Białe biurko dla dziewczynki będzie pasowało do pokoju urządzonego w jasnych barwach. Biurko dla dziewczynki powinno być funkcjonalne i wygodne, ale także ładne. W naszej galerii pokazujemy 10 pomysłów na ciekawe ustawienie białego biurka dla dziewczynki.

Białe biurko dla dziewczynki dobrze sprawdzi się zarówno w pokoju małej księżniczki pierwszoklasistki, jak i nastolatki. Białe meble dla dziewczynek dodadzą mu delikatnego i nieco romantycznego charakteru.

Biurko dla dziewczynki: jak wybrać?

Wybierając pierwsze biurko dla dziewczynki – albo chłopca – zwykle kupujemy je dla pierwszoklasisty. Dziecko ma wówczas 6 lat i około 115-125 cm wzrostu. Dlatego wielkość biurka powinna być dostosowana do wzrostu dziecka – czyli odpowiednie biurko będzie miało ok. 55 cm wysokości. Biurko dla dziewczynki nie musi być jednak duże – wystarczy blat głęboki na 50 cm i szeroki na 60-75 cm – biurko będzie służyło głównie jako stolik do pisania i rysowania, ale dobrze, jeśli będzie regulowane. Chodzi zwłaszcza o wysokość, na jakiej znajduje się blat biurko.

..  Biurko dla dziecka, ucznia, studenta – poradnik zakupowy >>>

Białe biurko dla dziewczynki w pokoju nastolatki

W przypadku dziewczynki starszej białe biurko również będzie doskonałym wyborem. Podczas jego wybierania należy się kierować wyłącznie kryterium wygody. Biurko warto wypróbować już w sklepie i sprawdzić, czy gdy się przy nim siedzi, zarówno kąt między ramieniem a przedramieniem, jak i kąt między podudziem a łydką są kątami prostymi.

Białe biurko dla dziewczynki dopasujemy do reszty mebli w pokoju ucznia - może nawiązywać do jasnej aranżacji albo stanowić dla niej ciekawy, biały kontrast. Zobacz w galerii pomysły na ciekawe aranżacje pokoju dziewczynki z białym biurkiem!

..  Krzesło do biurka – jak wybrać najlepsze? Porady, inspiracje, ZDJĘCIA >>>

Urządzamy kącik do nauki i pracy w pokoju dziewczynki

Pamiętaj, że kącik do nauki w pokoju dziecka powinien sprzyjać koncentracji i pracy. Dzięki temu dziecko chętniej będzie przy nim odrabiało lekcje, czytało książki i rozwijało naukowe zainteresowania. Jak go zagospodarować, by początkującemu uczniowi łatwiej było się skupić?

Odrabianie lekcji przed telewizorem czy przy głośnej muzyce nie wyrobi w małym naukowcu dobrych nawyków. Powinien on mieć swój zaciszny, wydzielony kącik do pracy. Miejsce przeznaczone na naukę powinno się dziecku dobrze kojarzyć. Negatywne emocje powodują bowiem niechętne nastawienie, które odstrasza od szkolnych obowiązków. Zastanówcie się razem, co można ustawić na biurku lub szafce. Kolorowy plakat, wesoły globus, a może kosz i piłka dla młodego sportowca? Już jeden drobiazg wystarczy, by miejsce pracy całkiem zmieniło swoje oblicze, stało się „oswojone”.

..  Pokój dziecka – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Porządek na biurku

Podczas odrabiania lekcji w zasięgu wzroku dziecka nie powinno być jednak zabawek, które mogą je rozpraszać. Bałagan na stanowisku pracy odciąga uwagę od nauki, dlatego na biurku powinny się znaleźć tylko niezbędne rzeczy. Pozostałe książki, przybory i akcesoria na czas odrabiania lekcji należy schować – najlepiej do szuflady. Od najwcześniejszych lat warto też uczyć dziecko zachowania porządku na biurku.

Biurko dla dziewczynki i chłopca - GALERIE ZDJĘĆ

Biurko w pokoju dziecka jest jednym z najważniejszych mebli oraz stanowi centrum nauki i pracy. Jakie biurko wybrać? Poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021