Bawialnia z sypialnią: pokój dla dziewczynki, który dorasta wraz z dzieckiem

2014-06-06 19:18

Jak urządzić pokój dziecka, aby mądrze dorastał wraz z nim? Aranżuj wnętrze pokoju dziecięcego dodatkami! Oto bawialnia z sypialnią dwóch dziewczynek urządzona tak, by pokój w zależności od wprowadzanych dekoracji mógł zmieniać swoją funkcję: być bawialnią, sypialnią dla dzieci lub pokojem gościnnym.

Spis treści

  1. Bawialnia z sypialnią: dziecięce akcenty w dodatkach
  2. Pokój dla dziewczynki: neutralne tło

Jak urządzić pokój dziecka, by zmieniał się wraz z naszymi pociechami? Przy powiększającej się rodzinie i ograniczonej liczbie pomieszczeń warto mieć możliwość żonglowania funkcjami pokoju. Potrzeby dzieci zmieniają się wraz z ich błyskawicznym dorastaniem. Chcąc każdorazowo dopasowywać aranżację pokoju stricte do danego etapu rozwoju dziecka nie nadążalibyśmy z remontami. Charakter pokoju dziecka musi nadążać za kolejnymi fazami jego rozwoju: od niemowlęctwa, przez okres przedszkolny, aż po szkolny. Dlatego warto przemyśleć urządzenie pokoju dziecięcego tak, by był łatwy do przearanżowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Prezentujemy ciekawy pomysł na pokój dla dziewczynek, który w zamyśle projektantki wnętrz miał być bawialnią i sypialnią dziecięcą. Projekt pokoju dziecięcego - Monika Adamczyk-Rokicka, studio projektowe Tailormade - www.tailormade.pl

Bawialnia z sypialnią: dziecięce akcenty w dodatkach

Pokój dziecięcy przeznaczony na bawialnię dla dwóch kilkuletnich dziewczynek, jest bogaty w dziecięce dekoracje. Kolorowe, dziecięce poduszki, kolorowe pufy i wiszące dekoracje czynią wnętrze niezwykle żywym i inspirującym do zabawy. Liczne zabawki znalazły swoje miejsce w funkcjonalnym regale „kratce”. Część boksów wyposażono w drzwiczki, inne wypełniono kolorowymi pudłami. Dzięki temu dziewczynki od samego początku uczą się utrzymywać porządek, a po skończonej zabawie w łatwy sposób same mogą posprzątać zabawki. Dziecięce klosze i kolorowa kapa wprowadzają atmosferę beztroski i dziecięcego luzu. Dzieci czują się tu swobodnie, jak w zaczarowanej, kolorowej krainie.

Pokój dla dziewczynki: neutralne tło

Aranżacja pokoju dziecięcego jest łatwa do zmiany. Na ścianach w pokoju dziewczynek zastosowano delikatne, rozbielone odcienie neutralnej szarości. Do koloru ścian nawiązują również jasnoszare panele podłogowe oraz grafitowe zasłony z białym motywem roślinnym. W umeblowaniu pokoju dziecięcego postawiono na biel. Nawet dawny przewijak zyskał obecnie nową funkcję stolika czy biurka. Dzięki takiemu zestawieniu neutralnych barw w tle, bardzo łatwo jest zmienić charakter pokoju dziecka, w zależności od bieżących potrzeb domowników. Obecnie niewielki pokój służy dwóm dziewczynkom jako bawialnia. W przyszłości stanie się zapewne samodzielnym pokojem jednej z nich. Pokoik do zabaw, który dzięki pojemnym szafom służy też do przechowywania licznych ubranek i zabawek, za sprawą rozkładanej kanapy zamienia się w funkcjonalną sypialnię dla gości. Choć wnętrze pokoju dziecięcego urządzone jest prosto, w oparciu o neutralne biele i szarości, doskonale spełnia swoje funkcje i nie brak mu typowo dziecięcego, barwnego charakteru.

Więcej inspiracji: