Bardzo ładne pokoje dziecięce: magiczny wystrój pokoju dla dziewczynki i chłopca

2014-12-19 18:10

Oto świetnie urządzone pokoje dziecięce. Pokazujemy dwie aranżacje wnętrz: pokój dla dziewczynki i pokój dla chłopca. Te pokoje są nie tylko bardzo ładne, ale i funkcjonalne. Zobaczcie pomysły na ponadczasowe rozwiązania w aranżacji pokojów dziecięcych.

Gdy projektantka zapytała małą właścicielkę, jaki ma być jej wymarzony pokój, szybko odpowiedziała: „Magiczny!”. Katarzyna Arsenowicz odetchnęła z ulgą, bo nie padło słowo „różowy”. I zrobiła wszystko, by pokój dla dziewczynki nie był infantylny, a dziewczęcy, z ponadczasowymi rozwiązaniami.

Pokoje dziecięce aranżacja

Aranżacja pokoju dziecięcego jest ciepła i lekka. Beżowa kolorystyka i stylizowane meble nadają wnętrzu dla dziewczynki romantyczny charakter. Świetnie się w nim czuje nie tylko właścicielka, ale także jej koledzy z klasy. Pytają nawet, czy mogą go od dziewczynki kupić.

Zobacz też: pokoje dzieci GALERIA ZDJĘĆ >>>

W pokoju dziecięcym zastosowano kreatywne rozwiązania, np. dotyczące oświetlenia. Pomysł, by dobrze oświetlić pokój dziecka jest bardzo prosty i ekonomiczny. Na suficie wisi skupisko lamp Regolit z IKEA. Żeby podkreślić romantyczny charakter pokoju dla dziewczynki wybrano ozdobne uchwyty do szuflad oraz lustro, które zawisło nad toaletką dorastającej damy.

Pokój dla dziewczynki: świetny projekt

Co zrobić, by pokój dla dziewczynki służył przez lata. Jak uniknać infantylnych elementów w aranżacji pokoju dziecięcego? Po pierwsze wybierz ciekawy motyw główny.

Zobacz też: Jak Martyna Wojciechowska urządziła pokój córki

W pokoju dziewczynki wykorzystano tapetę w kropki, która pasuje do pokoju małej dziewczynki oraz nastolatki i pozwala na wiele aranżacyjnych zabaw. Baza w pokoju dziecięcym powinna być neutralna, a otoczenie zmienne jak gusty dzieci. Praktycznym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym są jednolite ściany, które można udekorować naklejką. Gdy się znudzi, łatwo ją zmienimy na inną. Po drugie urządzając pokój dziecięcy wybierz proste meble. Najlepiej takie, które pozbawione są dziecięcych ozdobników. Ważne jest także, by meble do pokoju dziecka były kupione nieco na wyrost, a ich funkcie mogły się zmieniać. Na przykład skrzynia na zabawki z czasem może stać się schowkiem ma książki. W co warto zainwestować aranżacując pokój dziecięcy? W łóżko z dobrym materacem, oświetlenie, którego rozmieszczenie powinno być zaplanowane na przyszłość, podłogę oraz farby antyalergiczne - to najważniejsze elementy w urządzaniu pokoju dla dziecka.

Pokój dla chłopca aranżacja z ciemnym kolorem ścian

Koncepcja kolorystyczna pokoju dla chłopca wzbudziła w ekipie remontowej duży niepokój. Po pierwszym pomalowaniu ścian w pokoju dziecięcym fachowcy zadzwonili do architektki z pytaniem, czy jest pewna, że tak ma wyglądać kolor w pokoju małego chłopca. „Będzie jak w piwnicy! Proszę przyjechać i zobaczyć ten kolor” – cytuje ze śmiechem właścicielka mieszkania. Pani domu ze spokojem powiedziała, że tak, i poprosiła o kontynuuowanie prac. Gdy pokój chłopca był gotowy, panowie podobno z podziwem i zadowoleniem oglądali efekt końcowy aranżacji pokoju dla chłopca.