Architekt pokazuje, jak urządzić pokój dla dwójki dzieci. Sam byś na to nie wpadł!

2024-01-06 9:23

Mały pokój, dwójka dzieci i brak perspektyw na większe mieszkanie? Nie ma wyjścia, trzeba tak zagospodarować dostępną przestrzeń, by każde z dzieci miało prywatność, miejsce do spania, nauki i przechowywania. Brzmi, jak plan nie do wykonania? Dowiedz się, jak urządzić pokój dla dwójki dzieci i zainspiruj się projektem architekta! Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Łóżko piętrowe
Autor: Getty Images/Victoriia Kovalchuk

Spis treści

  1. Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?
  2. Jak podzielić mały pokój dla dzieci?

Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Pokój o powierzchni 9 m kw. jest mały nawet dla jednego dziecka, a co tu dopiero mówić o dwójce! Kiedy ktoś bez doświadczenia spróbowałby go urządzić, ledwie upchałby w środku dwa łóżka i dwa biurka. Dla szafy mogłoby już braknąć miejsca!

Do takiej przestrzeni trzeba podejść sprytnie, na pokój spojrzeć w trzech wymiarach i nie traktować podłogi, jak jedynego miejsca, gdzie mogą pojawić się meble. 

Jak podzielić mały pokój dla dzieci?

Zobaczcie, jak to zrobił architekt! Przestrzeń pokoju została podzielona na dwie części, dzięki oknom i przeszkleniom, jakie się w niej pojawiły, bez deficytu dla światła dziennego.

Łóżko pierwszego dziecka stanęło pod oknem, bezpośrednio na podłodze. Wolny kąt obok niego zagospodarowano i ustawiono tam narożne biurko połączone z wysoką i pojemną przeszkloną zabudową.

Drugie łóżko zawisło na ścianie prostopadle do pierwszego. Przestrzeń pod nim została wykorzystana co do centymetra. Za kotarą powstała szafa, a na jej tle stanęło biurko.

Schodki, po których wchodzi się na antresolę, to w rzeczywistości miejsce, gdzie można sporo schować. Jest tam i miejsce na szafę, pościel, walizki, ale i na podręczniki czy książki. 

Co istotne w tym projekcie, każde z dzieci zyskało sporą prywatność. Jeden minipokój od drugiego oddzieliła ścianka i okno oraz drzwi wykonane z nieprzezroczystego szkła. 

Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni. 3 gatunki oczyszczające powietrze w sypialni

PRZECZYTAJ: Jak urządzić pokój dla chłopca? 17 pomysłów: zdjęcia i inspiracje

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...