Na 5 metrach Aneta stworzyła idealny pokój dziecięcy. "Pełnoprawne królestwo Kuby"

2023-04-26 13:54

Ten niewielki pokój w bloku w Mysłowicach należy do trzyletniego Kuby – właściciela imponującej kolekcji książek i zwierzaków. Znalezienie miejsca na zbiory oraz na zwariowane chłopięce zabawy było nie lada wyzwaniem.

Pokój chłopca
Autor: Mariusz Bykowski

Urządzając pokój dla Kuby, chciałam uniknąć typowych bajkowych akcentów – mówi mama chłopca. Zamiast nich wnętrze zdobią motywy zwierzęce. – Nic dziwnego, w końcu jestem zootechnikiem i miłośniczką zwierząt – śmieje się Aneta, która zajmuje się również, wraz z mężem, fotografią dziecięcą i ślubną. Pierwszy lisek pojawił się, kiedy Kuba miał kilka miesięcy. Stopniowo dołączały do niego kolejne zwierzaki, od mieszkających w lasach po egzotyczne.

Pomysłów na dekoracje Aneta poszukiwała także na zagranicznych blogach i Pintereście. Jedną ze ścian pomalowała w całości farbą tablicową, natomiast kolor tej naprzeciwko łóżka od czasu do czasu zmienia: była już szara i biała, teraz jest błękitna. Przy niej powstało miejsce do nauki i zabawy dla chłopca, ale zamiast biurka Aneta umocowała półkę z szufladami z IKEA. – Tuż przy wejściu do wąskiego i mającego zaledwie 5 metrów kwadratowych pokoju sprawdza się lepiej niż stolik, bo zajmuje mniej miejsca – mówi.

Dla Kuby najważniejsze w tym meblu są szuflady, w których przechowuje resoraki. Półki eksponujące najpiękniejsze książki wykonał dla wnuczka dziadek. Najbardziej charakterystycznym elementem wyposażenia jest łóżko z litej sosny. Zostało zrobione według projektu Anety przez zaprzyjaźnionych górali, którzy od siebie dodali dekoracyjne wcięcia na wezgłowiach.

Z czernią w tle

Żeby zapewnić chłopcu miejsce do zabaw na podłodze, Aneta kupiła do jego pokoju wyłącznie płytkie meble (oprócz łóżka, wszystkie pochodzą z IKEA). Zabawy, które wymagają większej przestrzeni, odbywają się w przedpokoju i salonie. Tablicowa ściana nosi ślady częstego użytkowania. Kuba z pasją zdobi ją swoimi rysunkami.

Pokój chłopca
Autor: Mariusz Bykowski

Futrzana naklejka

Przy półce z zabawkami szyję pręży żyrafa, a obok łóżka czuwa lis. Realistyczne naklejki pochodzą z firmy Dekornik. Pościel w sowy została kupiona w H&M Home, a filcowy lisek w Tulaj Tulaj.

Dekoracja ściany w pokoju dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Minigabinet

Nad półką-biurkiem wisi galeria zdjęć Kuby od czasów niemowlęctwa. Dla Anety, wielkiej pasjonatki fotografii, syn jest najważniejszym modelem. Liczydło pochodzi z targu staroci, tekturowy stołek ze sklepu internetowego dutchhouse.pl.

Pokój chłopca
Autor: Mariusz Bykowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE