20 pomysłów na prezenty na Dzień Dziecka. Do zabawy i do dekoracji!

2018-01-22 15:19

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka, by sprawić przyjemność, umożliwić dobrą zabawę, ale też by prezent ładnie wyglądał w pokoju? Zobaczcie 20 pomysłów na ciekawe i ładne prezenty na Dzień Dziecka!

Prezenty są po to, żeby sprawiać przyjemność! Dziecko, zwłaszcza w dniu jego święta, najbardziej ucieszy prezent do zabawy. Jeśli jednak zdecydowaliście się podarować prezent użytkowy, który ozdobi pokój dziecka, też będzie wspaniale. W GALERII znajdziecie 20 ZDJĘĆ z pomysłami na prezenty na Dzień Dziecka do zabawy i do ozdoby, którymi sprawicie przyjemność najmłodszym. 

Prezenty na Dzień Dziecka do zabawy

Prezenty służące wyłącznie dobrej zabawie są tymi najbardziej wymarzonymi i oczekiwanymi przez najmłodszych. Zestaw do robienia ogromnych baniek mydlanych, puzzle, które można układać z przyjaciółmi, albo minimalistyczny konik na biegunach z przezroczystego tworzywa na pewno ucieszą malucha w Dniu Dziecka. Modne zrobiły się indiańskie namioty tipi, które możesz ustawić w pokoju dziecka, salonie lub na balkonie. Cały czas powodzeniem jako prezenty na Dzień Dziecka cieszą się huśtawki, fotele wiszące, hamaki, zabawnie zaprojektowane pufy sako czy meble przypominające domowe urządzenia AGD. Wybierajmy prezenty kształtujące kreatywność dzieci i pozwalające na przyjemną zabawę z przyjaciółmi.

Czytaj też: Szybka i tania metamorfoza pokoju dziecka >>>

Prezepnty na Dzień Dziecka
Autor: materiały prasowe IKEA

Praktyczne prezenty na Dzień Dziecka zdobiące pokój

Wybraliśmy też kilka pomysłów na rzeczy będące wyposażeniem pokoju, które mogą być świetnymi prezentami na Dzień Dziecka. Stoliki i krzesełka z figurkami zwierząt, wieszaki z kolorowymi haczykami, lampy w kształcie misia czy półki chmurki - są to rzeczy, któe nie kojarzą się wyłącznie z zabawą. Umilają za to codzienne aktywności - np. przyjemniejsze dla dziecka będzie rysowanie czy poznawanie liter, gdy będzie siedziało na krześle z ulubionym zwierzątkiem. Wybierając przedmioty użytkowe dla dzieci, postawmy na te dobrze zaprojektowane i wykonane z solidnych, najlepiej naturalnych materiałów.

Czytaj też: Kuchnia dla dzieci. Metamorfoza szafki nocnej >>>

 

 

Prezenty na Dzień Dziecka
Autor: materiały prasowe Fot.: Mr Maria.

Design prezentów ma znaczenie

Wybierając prezenty na Dzień Dziecka, warto zwracać uwagę nie tylko na cenę i bezpieczeństwo, lecz przede wszystkim na dobry design. Najmłodsi przecież są na etapie kształtowania gustu oraz wrażliwości estetycznej. Dobrze więc, by doceniły walory ciekawych kolorów, form i funkcjonalności. Pamiętajmy również, że ciekawie zaprojektowane prezenty dla dzieci nie muszą być drogie. Często też sprawdzą się na dłużej, a na pewno mogą przechodzić z pokolenia na pokolenie. W takim wypadku stanowią świetną inwestycję. Ponadto zadbamy o środowisko naturalne, nie zaśmiecając go dodatkowymi przedmiotami.

Pokój dziecka z pomysłem - galerie zdjęć