Program do projektowania wnętrz IKEA. Poznaj IKEA Home Planner 3D

2022-03-11 18:21

Niezależnie od tego, czy chcemy umeblować mieszkanie świeżo odebrane od dewelopera, czy też planujemy zmianę wystroju naszego domu, potrzebny będzie nam plan na urządzenie pomieszczeń. Ten możemy stworzyć zupełnie sami, bez konieczności korzystania z usług projektantów. Program do projektowania wnętrz IKEA Home Planner 3D ułatwi urządzanie własnego M. 

ikea
Autor: materiały prasowe IKEA

Spis treści:

Program do projektowania wnętrz IKEA 

Urządzanie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Wymaga pewnej wyobraźni, zarówno przestrzennej, jak i tej pozwalającej kreować spójne i zarazem modne stylizacje. Wiele osób nie ma jednak tej umiejętności i najczęściej to właśnie one korzystają z usług profesjonalistów zajmujących się aranżacją wnętrz. Teraz jednak możemy zapomnieć o kosztownych projektantach i sami zająć się stworzeniem wystroju marzeń.

IKEA Home Planner to program do projektowania wnętrz IKEA dostępny w trybie online, dzięki któremu możemy tworzyć symulacje poszczególnych pomieszczeń domowych, wyposażając je meblami dostępnymi w sklepach IKEA. Niektóre z wnętrz, takie jak kuchnia, biuro czy jadalnia, możemy dokładnie odwzorować w plannerze, wyznaczając dokładną wielkość pomieszczenia, wyposażając je w drzwi i okna w odpowiednich miejscach, a także nakładając na posadzki i ściany kolory kafelków czy paneli. W przypadku sypialni, salonów czy pokoju dziecięcego mamy natomiast możliwość konfiguracji poszczególnych zestawów meblowych, systemów szaf tworzenia łóżek z dostępnych ram i materacy.

Takie rozwiązanie daje nam sporą swobodę w kreowaniu wystrojów wnętrz – możemy do woli wypróbowywać konfiguracje sprzętowe i układ mebli, przyglądać się im i zmieniać do momentu, aż znajdziemy idealne rozwiązanie do naszego mieszkania.

IKEA Home Planner 3D - wygoda projektowania

Program IKEA Home Planner 3D daje nam pełne spektrum zakupowe bez wychodzenia z domu. Pozwala znaleźć idealne wyposażenie do domowych wnętrz, ale także zaplanować wydatki związane z urządzeniem mieszkania. Idealnym przykładem jest tutaj wycena kuchni, którą ciężko byłoby skalkulować we własnym zakresie.

Program do projektowania wnętrz IKEA automatycznie podliczy wszystkie elementy – również wybrane uchwyty do szafek czy udogodnienia, takie jak oświetlenie w szufladach. Weźmie pod uwagę preferowane warianty kolorystyczne i wymiary szafek. Ostatecznie uzyskamy końcową cenę, jaką będziemy musieli zapłacić za kuchnię naszych marzeń. Jeśli zaś cena okaże się za wysoka na naszą kieszeń, wówczas możemy ponownie zmodyfikować wybór produktów.

IKEA Home Planner - projekt mieszkania w 3D

Podczas planowania wnętrz możemy przełączyć widok z górnego – domyślnego w czasie dodawania mebli i innych elementów wyposażenia – na widok trójwymiarowy. Ten drugi da nam pełen obraz końcowego wystroju pomieszczenia. Wnętrze możemy obejrzeć dokładnie z każdej strony, by upewnić się, że zdecydowaliśmy się na najlepszy możliwy układ.

Taka wizualizacja pomoże nam podjąć decyzję, która przecież będzie towarzyszyła nam przez kolejne lata spędzone w wymarzonym domu lub mieszkaniu.

Intuicyjna obsługa i łatwe zakupy

W programie IKEA Home Planner najlepsze jest to, że możemy bez trudu przenieść nasze wizualizacje wnętrz do realnego świata. Kiedy już projekt będzie gotowy, udajmy się do jednego ze sklepów IKEA, aby złożyć zamówienie.

Jak to zrobić? Możemy skorzystać z funkcji wydruku symulacji w plannerze, która będzie zawierała wszystkie potrzebne nam produkty. Innym sposobem jest zalogowanie się na swoim koncie IKEA i pokazanie pracownikom zapisanego tam projektu. Dzięki temu zakupy obejmujące całe wyposażenie kuchni lub innego pomieszczenia zajmą nam bardzo mało czasu.

Planowanie mieszkania z IKEA Home Planner może okazać się wspaniałą rozrywką. Nawet jeśli nie mamy żadnego konkretnego pomysłu na nasze mieszkanie, możemy pobawić się możliwościami tego programu i poszukać inspiracji. W ten sposób oszczędzimy pieniądze, które normalnie wydalibyśmy na profesjonalistów od kreowania wnętrz, a przy okazji być może odkryjemy w sobie również zupełnie nowe pasje.

Zobacz GALERIĘ inspiracji IKEA:

Co wiesz o kawie?

Pytanie 1 z 10
Cappuccino to jedna z najpopularniejszych kaw we Włoszech. Włosi piją je tylko:
Meble z drewna. Z wizytą w pracowni Swallow’s Tail Furniture