Aranżacja sypialni: jak urządzić wnętrze sypialni tak by sprzyjało wypoczynkowi

2020-07-24 16:50

Aranżacja sypialni, w której z przyjemnością odpoczniemy po całym dniu to nie lada wyzwanie. Sypialnia to przede wszystkim miejsce relaksu, dlatego jej wystrój powinien wspierać jej przeznaczenie. Podpowiadamy jak urządzić sypialnię i jak za pomocą prostych trików wprowadzić do jej wnętrza kojąca atmosferę.

Spis treści

  1. Aranżacja sypialni: ogranicz rozpraszające elementy
  2. Aranżacja sypialni: oświetlenie
  3. Aranżacja sypialni: naturalnie
  4. Aranżacja sypialni: jak zrobić modne łóżko? WIDEO

Urządzając sypialnię korzystajmy z naturalnych materiałów i starajamy się nie wprowadzać do jej wnętrza przedmiotów, które mogą nas rozpraszać. Aranżując wnętrze sypialni, które ma sprzyjać wypoczynkowi, postaw na funkcjonalny minimalizm – wprowadź do wnętrza jedynie te meble, które będą Ci naprawdę potrzebne. Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię wyciszającą i relaksującą. Sypialnia: inspiracje na spokojny sen.

Aranżacja sypialni: ogranicz rozpraszające elementy

Wybierając wyposażenie do sypialni postaw na funkcję, nie staraj się na siłę szukać dodatkowych elementów. Jeżeli nie musisz instalować ekranu telewizora w sypialni, nie rób tego – pozwól by wnętrze miało charakter wyciszający. Nie zapraszaj do aranżacji sypialni nic, co mogłoby zakłócać twój sen.

W sypialni postaw na jasne, neutralne kolory. Mocne, żywe barwy mogą okazać się męczace przy dłuższym przebywaniu we wnętrzu lub też mogą utrudniać nam zaśnięcie. Ciemne barwy zaś w aranżacji sypialni - mogą przytłaczać. Proste, neutralne kolory - nawet te chłodne odcienie - z pewnością pomogą się zrelaksować i wprowadzą do aranżacji sypialni świeżość.

Zobacz też: Jak dobrać kolory ścian do wnętrza sypialni >>>

Aranżacja sypialni: oświetlenie

W aranżacji sypialni niezwykle ważny jest dobór oświetlenia. Zbyt ostre światło może na nas działać drażniąco. Delikatne oświetlenie doda wnętrzu miękkości. W aranżacji sypialni powinny pojawić się dwa żródła światła – rozproszone oświetlenie generalne oraz dodatkowe, skupione oświetlenie funkcyjne. Kierunkowe oświetlenie ułatwi wiele rzeczy, takich jak np. czytanie w łóżku. Zestawione z rozproszonym światlem głównym złagodzi ostre cienie w pokoju.

Aranżacja sypialni: naturalnie

Wybierając tekstylia do sypialni postaw na te naturalne. Tkaniny i pościel z naturalnych materiałów dodadzą sypialni przytulności. Miękki dywan wprowadzi do wnętrza wrażenie ciepła i zapewni komfort. Pięknie zaścielone łóżko sprawi, że szykowanie się do snu stanie się przyjemnością, a nie tylko nawykiem. Tkaniny w naturalnych barwach zwiększą poczucie wizualnego spokoju w aranżacji sypialni.

Aranżacja sypialni: jak zrobić modne łóżko? WIDEO

Jeśli łóżko w sypialni wydaje ci sie mało przytulne, ma mało atrakcyjną, drewnianą ramę, możesz szybko i łatwo uczynić z niego modne łóżko z miękkim, tapicerowanym zagłówkiem. Zobacz jak KROK PO KROKU odnowić drewniane łożko. Malowanie mebli i montowanie gotowego zagłówkanie jest trudne!