Aranżacja sypialni: jak urządzić wnętrze sypialni tak by sprzyjało wypoczynkowi

2020-07-24 16:50

Aranżacja sypialni, w której z przyjemnością odpoczniemy po całym dniu to nie lada wyzwanie. Sypialnia to przede wszystkim miejsce relaksu, dlatego jej wystrój powinien wspierać jej przeznaczenie. Podpowiadamy jak urządzić sypialnię i jak za pomocą prostych trików wprowadzić do jej wnętrza kojąca atmosferę.

Spis treści

  1. Aranżacja sypialni: ogranicz rozpraszające elementy
  2. Aranżacja sypialni: oświetlenie
  3. Aranżacja sypialni: naturalnie
  4. Aranżacja sypialni: jak zrobić modne łóżko? WIDEO

Urządzając sypialnię korzystajmy z naturalnych materiałów i starajamy się nie wprowadzać do jej wnętrza przedmiotów, które mogą nas rozpraszać. Aranżując wnętrze sypialni, które ma sprzyjać wypoczynkowi, postaw na funkcjonalny minimalizm – wprowadź do wnętrza jedynie te meble, które będą Ci naprawdę potrzebne. Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię wyciszającą i relaksującą. Sypialnia: inspiracje na spokojny sen.

Aranżacja sypialni: ogranicz rozpraszające elementy

Wybierając wyposażenie do sypialni postaw na funkcję, nie staraj się na siłę szukać dodatkowych elementów. Jeżeli nie musisz instalować ekranu telewizora w sypialni, nie rób tego – pozwól by wnętrze miało charakter wyciszający. Nie zapraszaj do aranżacji sypialni nic, co mogłoby zakłócać twój sen.

W sypialni postaw na jasne, neutralne kolory. Mocne, żywe barwy mogą okazać się męczace przy dłuższym przebywaniu we wnętrzu lub też mogą utrudniać nam zaśnięcie. Ciemne barwy zaś w aranżacji sypialni - mogą przytłaczać. Proste, neutralne kolory - nawet te chłodne odcienie - z pewnością pomogą się zrelaksować i wprowadzą do aranżacji sypialni świeżość.

Zobacz też: Jak dobrać kolory ścian do wnętrza sypialni >>>

Aranżacja sypialni: oświetlenie

W aranżacji sypialni niezwykle ważny jest dobór oświetlenia. Zbyt ostre światło może na nas działać drażniąco. Delikatne oświetlenie doda wnętrzu miękkości. W aranżacji sypialni powinny pojawić się dwa żródła światła – rozproszone oświetlenie generalne oraz dodatkowe, skupione oświetlenie funkcyjne. Kierunkowe oświetlenie ułatwi wiele rzeczy, takich jak np. czytanie w łóżku. Zestawione z rozproszonym światlem głównym złagodzi ostre cienie w pokoju.

Aranżacja sypialni: naturalnie

Wybierając tekstylia do sypialni postaw na te naturalne. Tkaniny i pościel z naturalnych materiałów dodadzą sypialni przytulności. Miękki dywan wprowadzi do wnętrza wrażenie ciepła i zapewni komfort. Pięknie zaścielone łóżko sprawi, że szykowanie się do snu stanie się przyjemnością, a nie tylko nawykiem. Tkaniny w naturalnych barwach zwiększą poczucie wizualnego spokoju w aranżacji sypialni.

Aranżacja sypialni: jak zrobić modne łóżko? WIDEO

Jeśli łóżko w sypialni wydaje ci sie mało przytulne, ma mało atrakcyjną, drewnianą ramę, możesz szybko i łatwo uczynić z niego modne łóżko z miękkim, tapicerowanym zagłówkiem. Zobacz jak KROK PO KROKU odnowić drewniane łożko. Malowanie mebli i montowanie gotowego zagłówkanie jest trudne!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE