Aleksandra, właścicielka, zawsze kochała granaty i niebieskości – w dzieciństwie napatrzyła się na włocławski fajans u babci. To od niej nauczyła się dbałości o detale. We wspomnieniach przetrwały babcine falbanki, błękitna kratka i ciepłe ciasto na stole.

W rodzinie siła, czyli wspólny projekt domu

Oboje z Sebastianem byli zgodni co do tego, że po studiach wrócą do rodzinnego Opoczna. Pragnęli być blisko rodziny i przyjaciół. Dlatego, gdy tylko pojawił się pomysł zagospodarowania działki graniczącej z domem rodziców, nie wahali się ani chwili. Kiedy architekt dokonywał ostatnich szlifów w projekcie bryły, Ola już myślała o wnętrzach. Fundamenty wykopali jeszcze bez ekipy, za to z pomocą najbliższych. Ściany postawili murarze, ale cała reszta powstała w wyniku rodzinnej współpracy. W pocie czoła na budowie uwijali się Sebastian, jego tata, jak również tata Oli.

..  Jak przemalować meble? Techniki malowania i farby do mebli >>>

Sielsko i przytulnie na 80 metrach

Gdy zakończył się etap ciężkich prac, Aleksandra mogła przystąpić do działania. Miała już przemyślaną wizję, ale często ceny wymarzonych mebli ścinały z nóg. Wtedy przerabiała to, co było pod ręką. Rodzina i przyjaciele podarowali im sporo funkcjonalnych sprzętów, piękny stół odnalazł się w komórce, a stolik kawowy powstał ze szkolnej ławki. Przez kilka miesięcy Ola nie rozstawała się z farbą i pędzlami – jeśli akurat nie malowała mebli czy lodówki, to właśnie tworzyła kwitnące obrazy (w przerwach szyjąc kapy i poduszki!). Dziś wszyscy są zadowoleni z efektów. Dzięki intensywnej pracy i wsparciu najbliższych powstał dom, o jakim zawsze marzyli – sielski i przytulny, jak z babcinych opowieści.

..  Kuchnia rustykalna – jak urządzić kuchnię w starym stylu? >>>

Jak urządzić dom przy niskim budżecie? Rady właścicielki

Przygarniaj niepotrzebne innym meble i dodatki. Poinformuj o tym całą rodzinę, znajomych i przyjaciół. Zdziwisz się, ile pięknych i dobrych jakościowo przedmiotów ludzie się pozbywają. Przy odrobinie pracy uda ci się je przerobić tak, by pasowały do koncepcji twojego wnętrza.

Uruchom wyobraźnię – zmieniaj funkcje przedmiotów, ucz się nowych technik, podglądaj, jak blogerzy i youtuberzy nadają starym sprzętom nowe życie (a potem ich naśladuj).

Zaglądaj do komisów, second-handów i na targi staroci, zwłaszcza w małych miasteczkach. W niewielkiej cenie można upolować tam prawdziwe perełki.