Giełdy staroci, targi antyków. Największe jarmarki i pchle targi w Polsce

2014-09-21 15:54

Giełdy staroci czy cykliczne targi antyków to nie tylko pchle targi, bazary, gdzie pośród pozbawionych wartości starych mebli, lamp, obrazów czy naczyń bystre oko wypatrzy prawdziwą perłę antyk. To także przestrzenie profesjonalnego handlu antykami wysokiej klasy z naprawdę atrakcyjnymi starociami. Jeśli cenisz dawne rzemiosło albo kochasz vintage, koniecznie odwiedź targ staroci! Zacznij od tego, na który masz najbliżej.

W poszukiwaniu oryginalnych antyków - dodatków i mebli - prawdziwy esteta jest w stanie zjechać cały świat! Z drugiej strony – po co jechać aż tak daleko? Specjalnie dla Was opracowaliśmy zestawienie największych i najbardziej różnorodnych pod względem asortymentu giełd antyków i targów staroci w Polsce!

Giełdy antyków i targi staroci  dlaczego warto je odwiedzać?

Objeżdżanie i obchodzenie giełd staroci i targów antyków wymaga czasu. Na poszukiwania wymarzonej srebrnej patery, złoconej ramy lustra, wymyślnie tapicerowanej pufy czy solidnego dębowego stołu do jadalni warto jednak poświęcić nawet kilka weekendów by swe łowy uwieńczyć zakupem obiektu, który naprawdę nam się podoba!

Kolejnym atutem polskich targów staroci są towarzyszące im lokalne imprezy oraz związana z nimi możliwość poznania folkloru i urody różnych zakątków kraju. Czy wystarczająco dobrze znamy polską prowincję? Czy aby na pewno nie ma w jej folklorze niczego interesującego? Odnajdź w sobie ducha odkrywcy i zwiedzaj ukryte zakątki Polski! Zainspiruj się mnogością różności, jakie znaleźć można na pchlich targach. Rozsmakuj się w duchu poszukiwacza i odkrywaj nowe miejsca! Sprawdź nasz pomysł na rodzinny weekend w ostatnie dni babiego lata! i znajdź wymarzony przedmiot do swojego wnętrza...

Giełda staroci. Co i jak kupować? Czytaj i oglądaj zdjęcia

Jak odróżnić antyki od podróbek? >>>

Jak inwestować w antyki, by zyskać a nie stracić? >>>

Przedstawiamy zbiór największych i najpopularniejszych giełd i targów staroci w Polsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik antyków i stylowych przedmiotów!

Giełdy staroci i targi antyków: Warszawa

Warszawska Giełda Staroci na Kole

Warszawskiej giełdy staroci na Kole nikomu nie trzeba przedstawiać. Odbywa się wkażdą sobotę i niedzielę, w godzinach 6:00–15:00, na terenie WSS "SPOŁEM" WOLA.

Adres: ul. Obozowa 99, Warszawa.

Warszawskie Targi Antyków w Broniszach

Bogate zwłaszcza w meblarskie skarby Warszawskie Targi Antyków w Broniszach odbywają się w każdą sobotę (w godzinach 8:00-16:00) oraz niedzielę (od 8:00 do 15:00) na terenie Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Adres: ul. Poznańska 98, Bronisze; Rynek Hurtowy w Broniszach.

Giełdy staroci i targi antyków: Białystok

Jarmark Staroci w Wasilkowie pod Białymstokiem

Wasilkowski Jarmark Staroci odbywa się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w godzinach 10:00–14:00 w kompleksie Nad Zalewem. Według organizatorów można tu nabyć m.in. stare meble, obrazy, zabytkową porcelanę, stylowe lampy, zegary, radia oraz rozmaite wyroby z brązu i mosiądzu, czyli wszystko to, co goście giełd staroci i targów antyków kochają najbardziej.

Adres: ul. Białostocka 94, Wasilków koło Białegostoku.

Giełdy staroci i targi antyków: Bydgoszcz

Giełda antyków i staroci w Bydgoszczy

Bydgoska giełda antyków i staroci odbywa się w każdą drugą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach 9:00–15:00 na terenie Parkingu Klubu Sportowego CHEMIK. Obejrzeć, kupić i wytargować można tu antyczne meble, przedmioty o charakterze kolekcjonerskim (monety, znaczki, pocztówki), obrazy, rzeźby, książki, militaria, a nawet części do starych aut.

Adres: ul. Glinki 79, Bydgoszcz.

Giełdy staroci i targi antyków: Bytom

Bytomski Jarmark Staroci

Bytomski Jarmark Staroci odbywa się w każdy pierwszy piątek i sobotę każdego miesiąca, w godzinach 7:00–15:00. Asortyment jarmarku to pełen przekrój antycznych mebli, elementów wyposażenia kuchni i jadalni, a także galerie obrazów i przedmiotów kolekcjonerskich.

Adres: ul. A.F. Modrzewskiego 3, Bytom.

Giełdy staroci i targi antyków: Cieszyn

Cieszyńskie Targi Staroci

Każda pierwsza niedziela miesiąca zarezerwowana jest na Cieszyńskie Targi Staroci. Na głównym rynku w godzinach 7:00–15:00 znaleźć można niezwykłe skarby minionych epok: art-decowskie szkła, mosiężne i porcelanowe naczynia, rodowe srebra, przedwojenne zdjęcia, pocztówki i militaria oraz wiele wiele więcej...

Adres: Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" ul. Rynek 12, Cieszyn.

Giełdy staroci i targi antyków: Częstochowa

Jurajski Jarmark Staroci

W każdą trzecią sobotę miesiąca w godzinach 6:00–16:00 na Rynku Wieluńskim w Częstochowie odbywa się Jurajski Jarmark Staroci, na którym nie brakuje antyków w atrakcyjnych cenach.

Adres: Rynek Wieluński, Częstochowa.

Giełdy staroci i targi antyków: Dąbrowa Górnicza

Jarmark Staroci w Dąbrowie Górniczej

Każda trzecia niedziela miesiąca to czas Jarmarku Staroci w Dąbrowie Górniczej. Na głównym placu, tuż przy Domu Towarowym "Centrum", od 9:00 do 14:00 można znaleźć prawdziwe skarby z przeszłości.

Adres: Park Hallera (plac przy Domu Towarowym "Centrum"), Dąbrowa Górnicza

Giełdy staroci i targi antyków: Kraków

Giełda Staroci "Pod Halą Targową"

W nostalgicznym i magicznym Krakowie każda niedziela to święto antyków i staroci! W godzinach 8:00 - 13:30 można do woli buszować w licznych straganach osobliwości pod Halą Targową przy ulicy Grzegórzeckiej.

Adres: ul. Grzegórzecka 3, Kraków

Giełdy staroci i targi antyków: Poznań

Giełda Stara Rzeźnia Garbary

W każdą sobotę i niedzielę w Poznaniu w godzinach 6:00–14:00 można się wybrać na niebanalną giełdę staroci. UWAGA:  tylko w drugą sobotę miesiąca w tym samym miejscu odbywa się również targ antyków!

Adres: ul. Garbary 101/111 Poznań (wejście na giełdę od ulicy Północnej obok lodowiska Bogdanka).

Meble i drobiazgi z giełdy staroci. Jak poddać je renowacji?

Galerie zdjęć: antyki meble i dodatki

Wybieramy meble antyczne - zobacz co można kupić na targach staroci.

Renowacja mebli. Jak odnowić stare meble?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE