Aby skorzystać z korzystnych dla zdrowia zabiegów, nie musimy udawać się już do odległego spa, bo możemy się nimi cieszyć w domowym zaciszu. Dzisiejsze prysznice i deszczownice oferują pełną regulację strumienia wody - od łagodnej mgiełki poprzez hartujący masaż aż po kąpiel w strugach deszczu. Ale to jeszcze mało!

Sprawdź też: łazienki galerie zdjęć >>>

Instalujemy w domach minisauny oraz łaźnie, w których główną rolę zamiast wody odgrywa para. Coraz powszechniejsze stają się też rozwiązania modułowe. Na rynku dostępne są kompaktowe konstrukcje (ażurowe, otoczone taflami szkła, ale też np. z corianu), pozwalające na aranżację domowego spa według potrzeb.

Wielofunkcyjne domowe spa

Hitem jest łączenie w jednym miejscu i urządzeniu funkcji sauny, łaźni i natrysku. Popularnością cieszą się też oferowane przez producentów dodatkowe funkcje: masażu, terapii kolorami, zapachami i dźwiękami. Żaden pomysł nie jest zbyt zuchwały! Pamiętajmy tylko, że w pomieszczeniu z podwyższoną wilgotnością oraz dużą różnicą temperatur (a do takich należy na pewno łazienka z sauną) musimy zadbać o wodoodporną i wodoszczelną podłogę, najlepiej również ciepłą w dotyku. Takie są na przykład podłogi winylowe, które dodatkowo mają właściwości antypoślizgowe.

W domowym centrum odnowy, w którym korzystamy z sauny lub łaźni, nie może jednak zabraknąć niezbędnych (designerskich!) akcesoriów. Pamiętajmy o wiadrze oraz chochli do polewania wodą rozgrzanych kamieni, eukaliptusowych witkach, grubych bawełnianych ręcznikach oraz koniecznie ławeczce do odpoczynku i… dzbanuszku z zimną wodą.