Wzór na udany związek - łazienka z płytkami cementowymi

2017-09-13 16:43
Pod natryskiem
Autor: Budzik Studio Podłogę pokryto elastyczną powłoką wodoszczelną (Kerakoll) i na niej ułożono płytki. Zastosowano także odpływ liniowy. Ścianka oddzielająca kabinę od szafki z umywalką została zrobiona na zamówienie z hartowanego bezpiecznego szkła o grubości 8 mm.

– Jeśli się mieszka na warszawskiej Starej Pradze, a na dodatek jest ona bliska sercu, wnętrza nie mogą być „z innego świata” – mówi Leszek. Dlatego wystrój łazienki, choć nowoczesny, subtelnie nawiązuje do klimatu wiekowych kamienic. Głównym łącznikiem między dawnym a nowym są płytki z dekoracyjnym motywem. Cementowe, jakby już z patyną czasu.

Na początku Leszek myślał o płytkach tradycyjnych, lecz jednobarwnych i koniecznie: „niewypełniających ścian pod sam sufit”. Te cementowe zaproponowała architektka Agnieszka Kieliszczyk z pracowni SilverGrey. Są wyjątkowe, ich struktura jakby już miała w sobie zakodowaną historię. Remont jednak nie zaczął się od wyboru płytek… W projekcie dewelopera łazienka była za mała, by zmieścić w niej i prysznic, i wannę. Leszkowi zależało zresztą na sprzętach wygodnych, pełnowymiarowych. Stąd najważniejsza decyzja – zamiana funkcji pomieszczeń, w których znajdowały się łazienka oraz garderoba. Zyskano około metra kwadratowego. „Bonusem” było miejsce po pralce, którą przeniesiono do pomieszczenia gospodarczego.

Co zrobiono w łazience, by była komfortowa, funkcjonalna i bardzo efektowna? Przeczytacie o tym w najnowszym październikowym numerze "M jak mieszkanie". Dowiecie się także, jak prawidłowo ułożyć płytki cementowe w łazience, jak modnie zaaranżować salon, wyremontować sypialnię, co wybrać do kuchni z wyspą w różnych stylach. Znajdziecie też mnóstwo inspiracji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022