Projekt łazienki na poddaszu: eklektyczna aranżacja na tle szarej ściany

2015-08-26 12:57 Anna Rychlewicz

Projekt łazienki na poddaszu zaskakuje niekonwencjonalną mieszanką stylistyk. Szare ściany i białe deski decydują o wystroju. Styl eklektyczny nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru, czyniąc je przytulną i funkcjonalną przestrzenią kąpielową na poddaszu. Zestawienie stylowych elementów wyposażenia z akcentami holenderskimi oraz orientalnymi, decyduje o niebanalnym wystroju wnętrza.

Skromna łazienka na poddaszu jest przytulna. O jej wystroju decydują w dużej mierze szara ściana i białe deski. Projekt łazienki w stylu eklektycznym łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w stylu holenderskim i orientalnym. Niecodzienne zestawienia dają mocny i charakterystyczny efekt, decydując tym samym o niepowtarzalnym wystroju łazienki. Różnorodna przestrzeń zachwyca odmiennością, w której paradoksalnie można doszukać się stylistycznej spójności.

Projekt łazienki w stylu eklektycznym: łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu została pomyślana jako wnętrze kąpielowe urządzone w stylu eklektycznym. We wnętrzu ciężko jest wyznaczyć jednoznacznego bohatera aranżacji, ponieważ każdy kolejny element wyposażenia łazienki ujmuje stylem i indywidualnym charakterem. Uwagę przykuwa z pewnością szara ściana w ciemnym odcieniu, która przepięknie koresponduje z białymi belkami sufitowymi na poddaszu.

Sprawdź też: jak stosować szary kolor we wnętrzu?

Odkryte naturalne deski nadają łazience na poddaszu niepowtarzalnego klimatu i są największą jego ozdobą. Strefę kąpielową w łazience wyznacza wolnostojąca wanna na żeliwnych nóżkach. Stylowa armatura pięknie prezentuje się na tle ściany wyłożonej kaflami ściennymi Delft, które są namiastką stylu holenderskiego we wnętrzu. W drugiej części łazienki na poddaszu możemy doszukać się stylistycznego nawiązania do aranżacji strefy kąpielowej. Zdecydowano się tutaj na polerowany na wysoki połysk blat pod umywalkę, który kontrastuje z rustykalną zasłonką. W opozycji do stylowych elementów w projekcie łazienki, staje stolik z przetartego drewna, który imituje starą księgę.

Sprawdź też: projekt łazienki na poddaszu - cegła, beton i drewno

Choć łazienka na poddaszu została zaaranżowana pod niskim i skośnym dachem, wnętrze nie wydaje się klaustrofobiczne, a wręcz przeciwnie. Białe deski optycznie oddalają sufit, przez co mała łazienka na poddaszu nabiera przestronności.