Projekt łazienki: jasna, minimalistyczna łazienka w kawalerce

2015-07-21 16:57 Monika Czerwińska-Konarska

Projekt łazienki w małej kawalerce musi spełniać te same oczekiwania, co projekt kawalerki. W kawalerce miejsca na łazienkę jest zazwyczaj niewiele, dlatego projekt łazienki w kawalerce powinien zapewnić wygodę i kompaktowe miejsce do przechowywania. Zobaczcie inspirujące zdjęcia z parwdziwego wnętrza!

To, że w kawalerce jest mała łazienka nie znaczy, że możemy zrezygnować z jej atrakcyjnej aranżacji. Wprost przeciwnie. Projekt łazienki w kawalerce to wyzwanie, ale nie ma rzeczy niemożliwych. I zazwyczaj okazuje się, że rzeczy początkowo najtrudniejsze, okazują się tymi najbardziej udanymi. Projekt łazienki w małej kawalerce powstały w pracowni STUDIO POTORSKA, pokazuje jak z naprawdę małego wnętrza można uczynić atrakcyjną i jasną łazienkę.

Zobacz więcej: jasne kolory w małym mieszkaniu

 

Projekt łazienki: łazienka w kawalerce czyli pochwała minimalizmu

W małej łazience musimy zazwyczaj wybierać: kabina prysznicowa czy wanna?  Tutaj właściwie wyboru nie było. Ze względu na naprawdę niewielką powierzchnię łazienki rację bytu ma tylko kabina prysznicowa. I to ze składanymi drzwiami – regularne uniemożliwiłyby swobodne wchodzenie i wychodzenie z kabiny. Umywalka i podwieszana toaleta  mają oczywiście opływowe kształty, minimalizujące bolesne urazy. Ciekawym pomysłem w projekcie łazienki jest umywalka, która choć niewielka wyposażana jest w wygodną półkę, na którą możemy odkładać mokre kosmetyki i drobiazgi. A szafka z szufladami na pewno ratuje problem z przechowywaniem kosmetyków i przedmiotów, które powinny być zawsze pod ręką, a nie ma na nie miejsca. Projekt łazienki utrzymany jest w jasnych barwach z jednym wyjątkiem – czarnej ściany w kabinie prysznicowej. Jak się okazuje jasne kolory są niezawodne w małych wnętrzach, ale ciemny kolor zastosowany umiejętnie potrafi zdziałać cuda i stworzyć wrażenie głębi, a nie przytłoczyć małego wnętrza. Oczywiście nie bez znaczenia jest też dyskretne oświetlenie w kabinie prysznicowej. Rzecz na którą warto zwrócić uwagę w tym projekcie łazienki są też lustra umieszczone na sąsiednich ścianach – optycznie powiększają wnętrze.


Więcej: aranżacja wnętrz z lustrem!