Kolorowa umywalka? A może taka w nietypowym kształcie? Czy raczej urządzenie sanitarne wykonane ze szkła, kamienia albo metalu? Oryginalna umywalka może całkowicie odmienić wygląd twojej łazienki!

Nietypowe umywalki: fantazyjny kształt lub kolor

Jeśli marzy ci się nietypowa umywalka, ale nie chcesz zanadto udziwniać aranżacji swojej łazienki, wybierz klasyczne, ceramiczne urządzenie sanitarne o oryginalnym kształcie. Na rynku znaleźć można umywalki w kształcie walca, kuli albo mniej lub bardziej wydłużonej elipsy, umywalki płytkie, głębokie, asymetryczne, faliste i lejkowate. Alternatywą jest kupno tego elementu wyposażenia łazienki w nietypowym kolorze. Ciepłe odcienie (pomarańcz, czerwień, żółć) pomogą ci złagodzić surowość minimalistycznej aranżacji, a zimne (niebieskości, turkusy) wprowadzą do wnętrza poczucie świeżości i czystości. Ceramika łazienkowa może być również dodatkowo zdobiona.

Nietypowe umywalki: szklane, metalowe, kamienne

Doskonałym pomysłem jest wybór umywalki wykonanej z innego materiału niż ceramika. Istnieją umywalki kamienne – ciężkie, drogie i wymagające odpowiedniego zabezpieczenia, ale bardzo efektowne – lub wykonane z konglomeratów albo kompozytów (na bazie naturalnych kamieni), charakteryzujące się większą trwałością, lżejsze niż sam kamień i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Umywalki ze specjalistycznego szkła (głównie hartowanego) są odporne na uszkodzenia i bezpieczne, a stalowe – łatwe do umycia, ale też wymagające (zostają na nich widoczne ślady po wodzie), dosyć trwałe, ale podatne na zarysowania. Niezwykle efektownym rozwiązaniem są również umywalki wykonane z drewna, szczególnie te z pięknie wyeksponowanymi słojami, wymagają one jednak konserwacji i ostrożnego mycia.