Łazienka w szarościach: płytki gresowe plus białe akcenty, czyli pomysł na nowoczesny wystrój

Łazienka w szarościach to wybór ponadczasowy i praktyczny. Szkliwione gresy w odcieniach szarości i białe płytki do łazienki jako wykończenie ścian stanowią duet idealny nawet do małych wnętrz. Zainspiruj się projektem łazienki małej, funkcjonalnej, w szarościach i bieli.

Szara łazienka z gresem: nowoczesna aranżacja łazienki w szarościach i bieli
Szara łazienka z gresem: nowoczesna aranżacja łazienki w szarościach i bieli
Szara łazienka z gresem: nowoczesna aranżacja łazienki w szarościach i bieli
Szara łazienka z gresem: nowoczesna aranżacja łazienki w szarościach i bieli

Szara łazienka wyróżnia się ponadczasowym urokiem. Ponadto jest praktyczna - łatwo utrzymać ją w czystości. Szare odcienie odpornego na wilgoć i urazy mechaniczne gresu, umiejętnie zestawione z białymi płytkami, świetnie sprawdzają się nawet w małych łazienkach. Dowód? Projekt łazienki w galerii zdjęć!

Łazienka w szarościach: płytki gresowe

Zarówno na ścianie, jak i na podłodze łazienki ułożono zróżnicowany odcieniem szary gres ze śladem szalunku. Jaśniejszy, szary odcień gresu na ścianie znajdującej się na wprost wejścia, dodaje wnętrzu nieco chropowatości. Ciemniejszy, grafitowy gres na posadzce jest lekko szkliwiony. Dzięki temu nie pozbawiono go cech refleksyjności, za to uwydatniono ciekawą fakturę. Jasne fugi podkreślają ułożenie płytek w wątku naprzemiennym (niczym fragment muru). Pozostałe ściany łazienki wyłożono do połowy wysokości prostokątnymi, gładkimi płytkami w kolorze białym. Wzdłuż rantów pociągnięto delikatny fryz. Ściany powyżej  pomalowano również na biało. Dzięki temu wnętrze łazienki wydaje się wysokie i bardziej przestrzenne niż w rzeczywistości.

Zobacz też: Modny kolor - antracyt! Ciemna szarość na topie >>>

Łazienka w szarościach: sprytne triki aranżacyjne

Bardzo funkcjonalnie w tym projekcie łazienki rozplanowano odpowiednio wcześniej układ półek, wyodrębnionych z lica ściany. Zaakcentowane dekoratorsko wzdłużną lamówką ceramicznego dekoru stanowią znakomite, podręczne miejsce na kosmetyki i przybory do kąpieli.

Zawieszony nieopodal wanny grzejnik w ciemnoszarym, grafitowym odcieniu służy także za poręczny wieszak na ręczniki (zawsze wtedy suche i ciepłe). Wisząca półka pod umywalką w kolorze jasnego drewna to jedyny element meblarski w całym pomieszczeniu łazienki. Prostokątne lustro bez ram, z wyoblonymi narożnikami i wzdłużnym oświetleniem LED, stanowi niezwykle nowoczesny i funkcjonalny gadżet.

Nie przegap: Kolor szary we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Zamiast dodatkowych szafek i półek wokół umywalki w projekcie łazienki postawiono na funkcjonalny parapet gzymsowy. Można go wykorzystać jako półkę na przedmioty toaletowe, kwiaty czy perfumy. Dzięki temu nie mamy miejsca na bałaganienie i zbyteczne, upychane w nieładzie, odciągające od atmosfery relaksu opakowania po licznych kosmetykach. Łazienka w swej formie jest czysta i funkcjonalna.

Łazienka w szarościach a styl wnętrza

Kolor szary najlepiej sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych. Choć w nadmiarze może się wydawać nieco surowy, można go złagodzić białymi akcentami albo wyposażeniem z drewna. Współcześnie jednak szarość wkracza także do aranżacji w innych stylach. Łagodny, pastelowy odcień to domena stylu skandynawskiego. Ponadto z szarością ciekawie łączy się klasyka. Zamiast białych szafek warto wybrać właśnie szare. Ponadto na tle szarej ściany znakomicie prezentują się jasne fronty mebli.

Łazienka w szarościach: inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ

Jeśli poszukujesz więcej dowodu na to, że łazienka w szarościach stanowi znakomity wybór, zajrzyj do naszych galerii zdjęć. Czeka tam mnóstwo inspiracji spod znaku szarości!

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Materiały prasowe Kaldewei

POLECANE ARTYKUŁY