Szara łazienka: projekt stylowej łazienki w nowoczesnych szarościach

 Projekt szarej łazienki w stylowej aranżacji

Bliskość okna sprawia, że podczas kąpieli w szarej łazience można patrzeć na gwiazdy. Na ścianach imitację drewnianej lamperii tworzy gres. Takie same płytki są również na podłodze. GDZIE KUPIĆ: lampy – Lis; stoliki – IKEA.

Fot. Michał Przeździk-Buczkowski

Projekt szarej łazienki inspirowany buduarem i stylem skandynawskim to propozycja wnętrza dla koneserów długich kąpieli. Zabieramy Was w podróż do wnętrza, gdzie ponadczasowy styl i nowoczesność wzajemnie się przenikają. Przekonacie się, że szaro wcale nie znaczy nudno!

Projekt szarej łazienki, choć utrzymany w modnej i stosowanej z rozmachem we wszystkich wnętrzach kolorystyce, zachwyca nowatorskim ujęciem tematu. Inspiracje XIX-wiecznym buduarem i stylem skandynawskim połączono tu bezbłędnie. Stąd w jednym wnętrzu łazienki mamy wszystko: mięsiste tkaniny, zdobny żyrandol i sztukę na ścianie tuż obok surowej, szarej podłogi, nowoczesnej armatury i prostych mebli. Jakie jeszcze detale wykorzystano w stylowym projekcie szarej łazienki?

Szara łazienka: detal w stylu skandynawskim

Silnymi akcentami stylu skandynawskiego w projekcie szarej łazienki są bezsprzecznie podłoga i sufit. Drewnopodobny, jasnoszary gres do złudzenia imituje oryginalne deski. Wciągnięty dodatkowo w przestrzeń ściany imituje modną wciąż w Skandynawii boazerię, jednocześnie funkcjonalnie zabezpieczając ściany przed zachlapaniem. Wyeksponowane na suficie rozbielone belki stropowe to kolejny ukłon w stronę stylu skandynawskiego. Doskonale korespondują z wybarwieniem szarej podłogi a także kolorystyką szaro-beżowej, jednolitej zasłony. Inspirowana stylem skandynawskim jest także strefa umywalki, choć już w mniej bezpośredni sposób. Prostota i funkcjonalność szerokiej umywalki z poręcznym blatem i pakownymi szufladami odwołuje się do praktycznej strony stylu krajów Północy. O umiłowaniu białej i szarej kolorystyki już nie wspominając...

Szara łazienka: elementu buduaru w stylowej łazience

Inspiracje estetyką XIX-wiecznych buduarów w projekcie szarej łazienki są widoczne jednak nie na pierwszy rzut oka. Na pierwszy plan za to wybija się portret kobiety w błękitnej sukni, utrzymany w stylu flamandzkich portrecistów. Jest to najbardziej bodaj jaskrawy element całej aranżacji, który jednocześnie umiejętnie buduje nastrój tajemnicy. Buduarowy wyborem jest także decyzja o wolnostojącej wannie, która formą bezbłędnie nawiązuje do oryginalnych balii kąpielowych. Eleganckie żyrandole i mięsista tkanina kotary w oknie podkreślają jeszcze bardziej salonowy charakter projektu szarej łazienki. Tym samym dostajemy dowód na to, że pewne stylowe skrajności, choć nie bez uważnych wyborów, można ze sobą łączyć w harmonijną i spójną kompozycję.

 Projekt szarej łazienki w stylowej aranżacji

Detal ma znaczenie! Rozrzeźbienia na klasycznych, drewnianych drzwiach płycinowych aplikacja jest tak dekoracyjna, że wokół niej nie ma już miejsca na konkurencję.

Fot. Michał Przeździk-Buczkowski

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Michał Przeździk-Buczkowski

POLECANE ARTYKUŁY