W eklektycznym miksie stylizowanych mebli i dodatków z surową urodą kamiennej ściany i industrialnego oświetlenia, aranżacja stylowej łazienki zyskała nową jakość. Zainspiruj się gotowym projektem stylowej łazienki autorstwa Małgorzaty Kamińskiej.

Stylowa łazienka: elementy retro i surowy kamień

Projekt stylowej łazienki ze złotą ścianą wymyka się rasowym standardom tradycyjnie pojmowanej definicji „stylowej łazienki”. Jest spektakularny i nie przytłaczający. Umiejętnie wplata elementy retro (jak komoda, grzejnik, stojak na ręczniki czy grafika na ścianie) z polotem projektowym i współczesnymi materiałami wykończeniowymi stosowanymi w wykończeniu łazienki.

Ściany i podłoga stylowej łazienki

Spektakularna złota ściana w stylowej łazience powstała na bazie mozaiki z trawertynu z nałożonymi nań płatkami szlagmetalu, zabezpieczonymi następnie połyskującym lakierem akrylowym. Pozostałe ściany stylowej łazienki wyłożono płytami (60 x 60 cm) gresu szkliwionego imitującego czarny kamień. Na podłodze zastosowano płyty gresowe stylizowane na ciemnoszary beton.

Meble i wyposażenie stylowej łazienki

Elementem nadającym klimat stylowej łazience jest inspirowana dawnymi meblami szafka pod umywalkę. Współczesna komoda-szafka z kamiennym blatem to niekwestionowana królowa stylowej łazienki. Wykonana z lakierowanego MDF-u trzyczęściowa szafka z zaokrąglonym frontem, dysponuje głębokimi i płytszymi szufladami, które swobodnie mieszczą wszystkie niezbędne akcesoria łazienkowe – od drobnych kosmetyków, przez suszarki, lokówki, maszynki po ręczniki. Szara kolorystyka wykończenia przemyca dozę współczesności, za to mosiężne okucia uchwytowe dodają jej stylowego sznytu. Dzięki nóżkom optycznie wygląda na mniej masywną. Ciemny, kamienny blat, wyciągnięty również na fragment ściany pod lustrem, ukrył w sobie podwieszaną umywalkę. Prostokątne lustro oprawione w drewnianą ramę ze złotymi przetarciami, oraz stylizowany grzejnik podkreślają jeszcze dobitniej stylowy charakter aranżacji łazienki. Elementy stylowe równoważy za to industrialne oświetlenie (żarnikowe żarówki na czarnych kablach), które odbijając ciepłe światło na płaszczyźnie złotej ramy lustra oraz mozaikowej ściany, potęgują dekoracyjność obu tych elementów wyposażenia stylowej łazienki.

Czytej też: Mała łazienka, duży efekt! Elegancki projekt małej łazienki w kawalerce!