Mała łazienka, duży efekt! Elegancki projekt małej łazienki w kawalerce!

2015-07-23 20:16 Agnieszka Zawadzka
Elegancki projekt małej łazienki w kawalerce
Autor: materiały prasowe Szafka łazienkowa pod umywalkę w eleganckiej, małej łazience wykonana została na wymiar z lakierowanego na błysk białego MDF-u. W czarny, laminowany blat wpuszczono zaokrągloną umywalkę, w sposób oszczędzający dużo przestrzeni na podręczne kosmetyki. Ściany małej łazienki wyłożono wielkogabarytowymi, białymi płytkami oraz marmurowym, graficznym dekorem. Całość opatrzono czarną, wąską listwą wykańczającą, równoważącą rytmikę aranżacji ścian. Projekt wnętrza: Małgorzata Kamińska / ZENINTERIORS.PL, Realizacja i fot. HOLTZ.PL

Elegancka łazienka wcale nie musi powalać rozmiarem. W małym wnętrzu łazienki liczy się wyczucie, smak i dobór odpowiednich materiałów. Wszystkich właścicieli małych łazienek, którzy nie wierzą w estetykę małego metrażu, inspirujemy projektem eleganckiej łazienki w kawalerce! Oto dowód, że mniej znaczy naprawdę więcej!

"Moda przemija, styl pozostaje" jak mawiała Coco Chanel. Elegancja, także we wnętrzach, nie wymaga przesadnego komentarza - broni się sama. Inspirujemy dziś projektem eleganckiej łazienki w kawalerce, gdzie minimum środków wyrazu i ascetyczny dobór kolorystyki, dały niesamowity i ponadczasowy efekt.

Projekt małej łazienki: kolory i materiały

Elegancki projekt małej łazienki w kawalerce oparto na białej i czarnej kolorystyce, z oczywistą przewagą tej pierwszej (biel rozświetla małe wnętrze i dodaje jej optycznego metrażu). Jednolicie białą kolorystykę ścian urozmaicono subtelnie przemyconą czernią prostokątnej, minimalistycznej oprawy lustra oraz masywnego blatu zmyślnej i pojemnej szafki pod umywalkę. Jednak to dopiero marmurowa, mozaikowa opaska ścienna, nadała małej łazience elegancką oprawę i przedwojenny sznyt. Wprowadzona do aranżacji małej łazienki w bieli (choć z domieszką czerni) graficzna mozaika, poprowadzona w formie subtelnej opaski z szarego marmuru wzdłuż wszystkich ścian wnętrza, składa się naprzemiennie z kwadratowych i prostokątnych, marmurowych elementów. Szare, wielkoformatowe płyty gresowe na podłodze z białą fugą (niejako w opozycji do czarnych ram lustra) ciekawie zrównoważyły linie podziałów i stref w graficznej, małej łazience. Wybór bardzo ascetycznej kolorystyki i ułożonych fragmentarycznie wysokogatunkowych materiałów (marmur) pozwoliło na uzyskanie niezwykle efektownej i eleganckiej wersji aranżacji małej łazienki w kawalerce.

Projekt małej łazienki: mimimalizm i art-deco

Funkcjonalna, zabudowana szafka pod umywalką, wykonana pod wymiar, wyposażona została w jedną otwartą półkę, szafkę i dwie szuflady. Wpuszczenie zaokrąglonej umywalki bliżej jednej strony czarnego blatu pozwoliło na wygospodarowanie całkiem pokaźnej i wygodnej przestrzeni blatu użytkowego na niezbędne kosmetyki i akcesoria łazienkowe. Elastyczne kosze z trawy morskiej funkcjonalnie przechowują drobne kosmetyki i ocieplają chłodną kolorystykę wnętrza małej łazienki. Wąski, wyoblony kształt miski WC nawiązuje kształtem do zaokrąglonej umywalki. Szklane drzwi kabiny prysznicowej i jej kwadratowy (graficzny) obrys spaja się w jedną konwencję z kształtem mebli, lustra, mozaiki i gresu na podłodze. Całość prezentuje się wyśmienicie, nawiązując (nie wprost, ale jednak) do wysublimowanych projektów salonów kąpielowych, balansujących estetyką na pograniczu oszczędnego modernizmu i wytwornego stylu art-deco. Esencja cech, o które chodzi w eleganckich i ponadczasowych wnętrzach - nie koniecznie tych pałacowych i przesadnie dużych.

Kontakt z pracownią:

ZEN INTERIORS
www.zeninteriors.p

inż. arch. Małgorzata Kamińska
telefon : + 48 22 247 85 25
e-mail: biuro@zeninteriors.pl

Elegancki projekt małej łazienki w kawalerce
Autor: materiały prasowe GDZIE KUPIĆ: WC i kabina prysznicowa - Castorama. Projekt wnętrza: Małgorzata Kamińska / ZENINTERIORS.PL, Fot. HOLTZ.PL

Pomysły na małe wnętrze! [WIDEO]

Pomysły i triki na powiększenie małych wnętrz zdradza architekt wnętrz Małgorzata Kamińska z pracowni ZEN INTERIORS:

Więcej inspiracji: