Prysznice: co wybrać? Ponad 30 pomysłów na nowoczesny prysznic do dużej i małej łazienki

Prysznice w nowoczesnych łazienkach potrafią pozytywnie zaskoczyć. Podpowiadamy, jaki prysznic najlepiej sprawdzi się w Twoim domu. Dodatkowo wybraliśmy dla Was ponad 30 pomysłów na prysznice do dużej i małej łazienki.

32 pomysły na PRYSZNIC
32 pomysły na PRYSZNIC
32 pomysły na PRYSZNIC
32 pomysły na PRYSZNIC
32 pomysły na PRYSZNIC

Zanim podejmiesz decyzję o tym, jak urządzić strefę kąpielową, zobacz nasze zdjęcia. Znajdziesz na nich sporo ciekawych rozwiązań.

Prysznic w małej łazience

Zamierzasz kupić kabinę prysznicową? W dużej łazience nie ma większego znaczenia, czy kabina będzie kwadratowa, prostokątna, czy okrągła. To kwestia głównie aranżacji. W małej łazience trzeba liczyć się z każdym centymetrem. Dlatego gdy miejsca jest niewiele, warto wybrać półokrągłą kabinę narożną. Nie ma ona kantów, nie narażasz się więc na zawadzanie o nią. W małej łazience istotna jest także konstrukcja kabiny. Lepiej sprawdzi się taka, która ma niemal niewidoczne (cienkie i lekkie wizualnie) profile konstrukcyjne. Podobnie jest z drzwiami – przejrzyste nie zacieśnią przestrzeni.

Modne prysznice bez brodzika

Prysznic bez brodzika to stale modny pomysł na prysznic. Ma odpływ zrobiony w podłodze łazienki, nic więc jej nie dzieli. Daje to wrażenie lekkości i zdecydowanie większej przestrzeni. W dużej łazience taki natrysk może być spory, nie trzeba więc go zamykać, by nie zachlapać reszty podłogi. W małym wnętrzu prysznic bez brodzika warto zasłonić szklaną taflą albo zasłonką. Uwaga – zasłonki wróciły do łask! W sklepach znajdziesz wiele zasłonek z bardzo ładnymi wzorami: nowoczesnymi, graficznymi, zabawnymi.

Pomyśl o tym pomyśle na prysznic, ale w poszukiwaniu miejsca nie zapomnij o komforcie kąpieli. W kabinie 90x80 cm będziesz się swobodnie poruszać, w mniejszej może już być z tym kłopot.

..  Kabina walk-in w nowoczesnej łazience – zalety i wady >>>

Projekt bez błędów

Systemów odpływów najnowszej generacji nie trzeba montować głęboko w warstwach stropu (są płytkie). Jednak przed decyzją o płaskim brodziku zasięgnij rady architekta, czy ingerencja w strop, nie osłabi jego konstrukcji. Kupując syfon do brodzika (zwłaszcza gdy planujesz montaż deszczownicy i panelu z hydromasażem), sprawdź, jaką ma przepustowość. Im większa, tym lepiej (właściwa to nie mniejsza niż 0,8–1,1 l/s).

Zobacz polecane przez nas produkty:

A może wanna z prysznicem?

W miniłazience prysznic w wannie to nierzadko jedyne rozwiązanie, jeśli oczywiście chcesz się cieszyć obydwoma rodzajami kąpieli. Nie przytłoczysz wnętrza, gdy do wanny dobierzesz jak najmniej widoczny parawan (dwu-, trzyskrzydłowy) lub szklaną ściankę. Bez obaw – dopasujesz je do różnych wielkości i kształtów wanien. Potrzebujesz osłony o niestandardowych wymiarach? Większość producentów zrobi je na zamówienie, ale wiąże się to z większymi kosztami. Jeśli przestrzeni w łazience masz naprawdę mało, uchylna szeroka ścianka ze szkła może utrudniać wchodzenie pod natrysk. Lepiej wtedy zamontować parawan z dwoma wąskimi skrzydłami. Zacieki z osadów po wodzie wydają się sprawą prozaiczną, ale bardzo psują efekt. Specjalna powłoka na szkle zapobiegnie ich powstawaniu.

..  Panel prysznicowy czy zestaw prysznicowy – co wybrać? >>>

Prysznic a zużycie wody

Jeśli myślisz o wyborze prysznica, by oszczędzić więcej wody, niż kąpiąc się w wannie, pamiętaj, że efekt da jedynie krótki 4-5-minutowy natrysk. W tym czasie zużyjesz 60-75 l wody. 10 minut pod nim to już 150 l, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba do napełnienia wanny średniej wielkości. A mając megadeszczownię z różnymi rodzajami strumieni masujących, trudno się relaksować pod presją czasu. Dlatego tak są ważne wszystkie proekologiczne funkcje w bateriach prysznicowych. Jaka kabina? Może typu walk-in – odgrodzona od reszty pomieszczenia np. jedną szklaną ścianką? Wtedy warto zdecydować się na brodzik „slim” zrównany z podłogą albo zupełnie z niego zrezygnować.

Prysznice łazienkowe: pomysły na aranżacje łazienek

Nie wiesz, czy wybrać prysznic w kabinie bez odpływu, czy z tafli z chromowanego szkła? Zobacz nasze galerie. Znajdziesz w nich mnóstwo inspiracji!

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Ferro

POLECANE ARTYKUŁY