Relaksująca kąpiel albo ożywczy prysznic. Widok z wanny na ogród albo przywieziony z Singapuru obraz gejszy. Które rozwiązanie lepsze? Właściciele korzystają z obu, dostosowując je do nastroju, aktualnej potrzeby. Zadanie ułatwia im odpowiednio urządzona nowoczesna łazienka, a właściwie pokój kąpielowy. Projektanci zaplanowali podział wnętrza łazienki na dwie strefy. Prysznicową z brodzikiem, toaletą, umywalką – wyłożoną posadzką z białych płytek oraz wannową, z podłogą z drewna egzotycznego.

Nowoczesna łazienka: sztuka kamuflażu

Dzięki przezroczystym ściankom oraz zastąpieniu klasycznego brodzika posadzką z płytek – prysznic wtapia się w aranżację nowoczesnej łazienki. Węższa tafla szkła znajduje się na linii granicznej (między strefą natryskową a wannową). To porządkuje przestrzeń pokoju kąpielowego. Umieszczone w podwieszanym suficie oprawy LED równomiernie oświetlają kabinę.

Zobacz też: Jak zaaranżować salon kąpielowy >>>

Aby zapewnić domownikom intymność, projektanci zdecydowali się na montaż żaluzji w oknach - dopasowane zostały kolorystycznie do ram okiennych. Pokój kąpielowy jest elegancki i nowoczesny. Do posadzki z desek tekowych został dobrany odcień szafki podumywalkowej. Taki zabieg pozwolił optycznie scalić wnętrze łazienki.

Pokój kąpielowy: gładko czy z fakturą?

Pokój kąpielowy urządzony jest z ogromną dbałością o szczegóły i dobór materiałów wykończeniowych. Ze lśniącą stalą baterii, z bielą umywalki i emaliowaną wanną kontrastuje mozaika o nierównej powierzchni. Projektanci potraktowali wannę jako główny element dekoracyjny w pokoju kąpielowym, dlatego zamiast standardowej obudowy z plastiku, użyli kamiennych kostek. Porowata faktura mozaiki odcina się od ciemniejszych, nieco gładszych płyt ściennych. Połączone praktycznie bezfugowo, dają ładny efekt gładkiej ściany w aranżacji nowoczesnej łazienki. Większość ścian w pokoju kąpielowym pokryto farbą ceramiczną odporną na wilgoć, łatwo zmywalną. Ścianie przy prysznicu zaserwowano dodatkową hydroizolację. Architekci pamiętali też o schowkach w aranżacji łazienki: w szafce pod umywalką oraz zabudowie nad stelażem WC. Dzięki obecności dużej tafli lustra we wnętrzu, udało się powiększyć i tak już sporą przestrzeń pokoju kąpielowego.

Autor projektu: sojkawojciechowski.pl