Mała łazienka z żółtą ścianą – projekt na miarę oczekiwań

Podczas jednej z luźnych rozmów właścicielki z projektantką padło: „A może musztardowa?”. Chodziło o łazienkę, która miała być kolorowym akcentem w spokojnym, stonowanym mieszkaniu. Ostatecznie życie zweryfikowało te plany i skończyło się na słonecznie energetycznej ścianie.

Wnętrze łazienki z żółtym akcentem
Wnętrze łazienki z żółtym akcentem
Wnętrze łazienki z żółtym akcentem
Wnętrze łazienki z żółtym akcentem
Wnętrze łazienki z żółtym akcentem

Żółta łazienka – skąd pomysł?

– Kolor na ścianie wziął się między innymi z tego, że właścicielka lubi się bawić aranżacjami i chciałam, żeby miała możliwość wprowadzania własnych zmian w przyszłości – opowiada architektka Dominika Wojciechowska. – Dlatego wszystkie elementy stałego wyposażenia są neutralne, białe, a kolor pojawia się tylko na tej ścianie, którą można łatwo przemalować czy też ozdobić, tak jak to zrobiła Ola z użyciem złotych naklejek.

Dziewczyny trafiły na siebie dzięki wnętrzarskiemu programowi telewizyjnemu. Dominika została „przydzielona” Oli jako osoba, która miała pomóc w utworzeniu koncepcji jej nowego mieszkania. – Miałam w głowie ułożony plan, jak mniej więcej chciałabym, aby to wyglądało. Największym problemem była łazienka – mówi Ola. W końcu, trochę na przekór aktualnym trendom, stanęło na tym, że to właśnie tu będzie ten najbardziej kolorowy motyw w mieszkaniu.

..  Mała łazienka – jak ją tanio i wygodnie urządzić? >>>

Sprytnie została rozegrana kwestia grzejnika. Ponieważ musiał znaleźć się na wprost drzwi i nie było go jak ukryć – wyeksponowano go. – Dziś, przy żółtej ścianie, to dość designerski efekt tego samego koloru, ale w przyszłości może się wyróżniać jeszcze bardziej, na przykład na tle kontrastowej ściany – wyjaśnia Dominika.

..  Żółta łazienka – porady i 17 gotowych pomysłów! >>>

Sprytne przechowywanie – sposób na porządek

Projektantka zadbała o jeszcze jedną ważną sprawę – przechowywanie, i to nie tylko w łazience. Za ścianą była niezbyt funkcjonalna garderoba, powiększyła ją więc kosztem łazienki o wnękę, w której zmieściły się... – Półki na buty – must have każdej kobiety – śmieje się Ola. Łazienka została zmniejszona, ale miejsca paradoksalnie nie jest mniej. Uskok, który powstał z drugiej strony, wypełnił stelaż WC i lustrzana szafka, w której Ola trzyma kosmetyki. Również w szafie ukryto pralkę.

Ile kosztowała łazienka? Zobacz KOSZTORYS

płytki duże Sant Marti, Tubądzin  600 zł

mozaika Hyde Park, Tubądzin  4100 zł

zestaw prysznicowy natynkowy, Grohe  700 zł

bateria umywalkowa, Grohe  220 zł

stelaż podtynkowy WC, Geberit  750 zł

miska WC Gap, Roca  700 zł

umywalka z szafką, IKEA  890 zł

grzejnik, Terma  900 zł

kabina prysznicowa, Radaway  1800 zł

szafka z lustrem, na zamówienie  1300 zł

szafa wnękowa, na zamówienie  1500 zł

razem  13 460 zł

cover
M jak Mieszkanie

Projekty łazienek: zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Gruman Opracowanie: DD Zdjęcia: Marcin Grabowiecki

POLECANE ARTYKUŁY