Łazienki dla dzieci. Super projekt łazienki: zdjęcia i ładna aranżacja

Jakie powinny być łazienki dla dzieci? Prezentowany projekt łazienki jest nowoczesny i tak wymyślony, by łazienka służyła maluchom teraz i kiedy podrosną. Warto, by łazienka dla dzieci była radosna i kolorowa, ale z umiarem. Dlaczego? Zobacz zdjęcia łazienki i dobry projekt.

Łazienka-dla-dzieci-zdjęcia
Łazienka-dla-dzieci-zdjęcia
Łazienka-dla-dzieci-zdjęcia
Łazienka-dla-dzieci-zdjęcia
Łazienka-dla-dzieci-zdjęcia

Łazienki dla dzieci to wygodne rozwiązanie, jeśli oczywiście pozwala nam na to metraż mieszkania. Łazienka dla dzieci miała być przestronna, z wanną i WC w jednym pomieszczeniu. Projekt łazienki to nie tylko funkcjonalne i bezpieczne rozwiązania, ale także wystrój. Łazienki dla dzieci powinny mieć pozytywny, radosny nastrój, pozbawiony jednak infantylności.

Projekt łazienki dla dzieci: zabawa w kolor

Choć reszta domu jest utrzymana w stonowanej kolorystyce, projektanci wnetrz (Małgorzata Fereniec i Janusz Matosek) zaproponowali, by łazienka dla dzieci miała żywe kolory. Do łazienki wybrano serię płytek Vivida marki Paradyż. Ponieważ nie byli pewni, który z trzech kolorów dekorów wybrać, ostatecznie zdecydowali sie połączyć wszystkie w kolorowy pas na białym tle, który stał się wesołym elementem wystroju łazienki dla dzieci. Projekt łazienki uwzględniał rozmieszczenie sprzętów dostoswane do wymiarów łazienki oraz lokalizacji pionu kanalizacyjnego. Ważne było w tym projekcie łazienki dla dzieci wydzielenie intymnej strefy WC, stąd misa toaletowa kryje się za ścianka przy wannie. Od strony kąpielowej ścianka jest wyposażona w praktyczną wnęke. Meble do łazienki dla dzieci zamówiono na wymiar. Pod obszernym lustrem projektanci łazienki stworzyli długi mebel z MDF-u. Na nim zamontowano dwie umywalki. Co na to maluchy? – Odkąd weszły do tej łazienki po raz pierwszy, są nią zachwycone! – mówi mama.

Dobry projekt łazienki dla dzieci

Wykorzystanie jasnych płytek w aranżacji łazienki dla dzieci o połyskujacej powierzchni, a także zastosowanie dużego lustra sprawiają, że wnętrze łazienki zdaje się większe i dużo jaśniejsze. Efektowny pas kolorowych płytek biegnie wzdłuż wszystkich ścian i ożywia wystrój łazienki dla dzieci. Dodatkowo stwarza większą dowolność w doborze dodatków. Jak radzi projektantka łazienki: urządzając łazienkę dla dzieci, pamiętajmy o tym, że szybko dorastają. A nastolatek nie będzie się czuł komfortowo w dziecinnym wystroju. Jeśli więc planujemy remont na lata, zdecydujmy się na ponadczasową stylistykę do łazienki, wprowadzając jednak elementy, które spodobają się małemu dziecku.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Projekt łazienki: Małgorzata Fereniec i Janusz Matosek Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY