Ta miała być druga aranżacja łazienki, tym razem na poddaszu (łazienka 6 m2). Powstała czarno-biała łazienka nowoczesna, z możliwością dodawania akcentu kolorystycznego w formie ręcznika czy dozownika na mydło. Projekt łazienki: Orange Studio. O ciepło we wnętrzu łazienki na poddaszu dba ogrzewanie podłogowe. Właściciele zdecydowali się na nie m.in. dlatego, że łazienka znajduje się przy ścianie szczytowej i ma duże drzwi balkonowe. Żałują tylko trochę, ze wybrali drogi i zaawansowany technologicznie system kontroli temperatury. Równie dobrze sprawdziłby się tu termostat włączający ogrzewanie o określonych porach.

Czarno-biała łazienka: prostota i elegancja aranżacji

W aranżacji łazienki właściciele postawili na proste rozwiązania. Na ściany i podłogę wybrali białe płytki z przestrzennym wzorem. Przy wannie i umywalce użyli płytek czarnych, a także lakierowanego szkła lacobel. Obudowa stelaża podwieszanego WC umożliwiła montaż płytkiej szafki nad toaletą, a szafki postanowili przedłużyć na całą ścianę. Na fronty nakleili lustra, by wizualnie powiększyć wnętrze. W powstałej pod wiszącymi szafkami wnęce osadzili blat z płyty meblowej, a na nim umywalkę.  
Po co ten kontrast: czy czarno-biała łazienka to dobry wybór? Zestawienie tych dwóch barw zastosowano w aranżacji łazienki, aby urozmaicić przestrzeń i stworzyć głębię. Podobną funkcję pełni zdjęcie nad wanną. Wielkoformatowa fotografia z poświatą LED wydrukowana jest na wodoodpornym materiale, z którego robi się billboardy - to ciekawy i coraz popularniejszy element dekoracyjny w aranżacji łazienki. – Początkowo wykonaliśmy ją na pleksi, ale okazała się za ciemna - wspomina pani domu. Poprosiliśmy studio graficzne o próbkę nowego wydruku. Gdy efekt był zadowalający, zleciliśmy wydrukowanie całości. To samo zdjęcie na różnych materiałach może mieć różne odcienie. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, warto najpierw zamówić próbki – radzi pani domu.

Czarno-biała łazienka: w stronę natury

Płytki mają fakturę czesanego grzebieniem piasku albo linii papilarnych (kwestia wyobraźni). Zabudowa przy wannie pełni funkcję półki na kosmetyki i dekoracje, jest też osłonką na doniczkę z sansewierią. Białe kamyki   przysłaniające ziemię nawiązują do opływowych kształtów muszli toaletowej i umywalki. Czarno-biała łazienka jest nowoczesna, a na klimat duży wpływ ma kolor dodatków, które dowolnie można zmieniać.

Aranżacja łazienki: KOSZTORYS

płytki ścienne i podłogowe Digital, L’Alcalaten 3000 zł
umywalka Self, Krofam 560 zł
armatura wannowa i umywalkowa Touch, Roca 4020 zł
wanna Lusso, Riho 1200 zł
panel wannowy, blat z lacobelu Jack.pol Meble 1100 zł
szafki, lustra, Zakład stolarski Jacek Pytlik 2200 zł
wydruk fotografii, Multigraf 200 zł
oświetlenie Nero, Hiro, Massive 672 zł
WC Meridian-N, Roca 497 zł
Razem 13 449 zł