Czarno-biała łazienka: aranżacje łazienek, które nigdy nie wychodzą z mody

Czarno-biała łazienka to klasyka. Aranżacje łazienek w tych dwóch kolorach nigdy nie wyjdą z mody. Czarno-biała łazienka jest jak para czarnych szpilek albo mała czarna od Chanel. Odpowiednio zaaranżowana może dopełnić dom niemal w każdym stylu.

czarno-biała łazienka aranżacja
czarno-biała łazienka aranżacja zdjęcia
czarno-biała łazienka meble czarne do łazienki
czarno-biała łazienka zdjęcia płytki czarne
czarno-biała łazienka aranżacja

Czarno-biała łazienka jest elegancka i efektowna - wręcz rasowa. Zabierając się za aranżacje łazienek w takich kolorach, warto pamiętać o kilku zasadach, które zadecydują o sukcesie. Jedna z barw powinna przeważać, a druga być jej dopełnieniem. Jeśli użyjesz koloru czarnego i białego w aranżacji łazienki po równo, zamiast harmonii pojawi się niepokój. Stosując kombinację wzorów w czarno-białej łazience, zwróć uwagę na metraż. Im łazienka jest mniejsza, tym mniej deseni zastosuj (wzory też powinny być mniejsze i spokojniejsze). W bardzo małej czarno-białej łazience sprawdzą się powierzchnie lśniące, lustra, liczne źródła światła – sprawią, że czerń „nie uszczupli” wnętrza. Oto kilka różnych stylowo propozycji na aranżacje czarno-białych łazienek. Może któraś podziała na twoją wyobraźnię?

Czarno-białe łazienki aranżacje

Planując aranżację czarno-białej łazienki pamiętaj, że tło białe i czarne wszystko wyostrza. Dlatego czarne płytki czy farba powinny być idealnie położone, bez skaz. Ceramika łazienkowa, baterie, oświetlenie, akcesoria - pomyśl o tych dobrej jakości i efektownie zaprojektowanych. Będą zdobić czarno-białą łazienkę jak biżuteria strój. Jeśli lubisz dekoracje naturalne, wybierz do aranżacji łazienki te „graficzne” (gałązkę białego koralowca czy białe, czarne, szare kamienie) – odnajdą się we wnętrzu w każdym stylu. Gra czerni i bieli w aranżacji łazienki to mnóstwo możliwości. Łazienka konsekwentnie utrzymana w tych barwach będzie wręcz wyrafinowana. Łatwo ożywisz wystrój czarno-białej łazienki, a nawet zmienisz wnętrze, dokładając akcenty w innym kolorze.

Czarno-białe płytki w łazience: jakie fugi

Fugi mogą stać się ozdobą przy czarno-białych płytkach w łazience, np. czarne fugi przy białych płytkach dadzą efekt kratki. Można je pokryć preparatem (np. FugoFix, Pimacol) chroniącym przed brudem, wilgocią i zmianą koloru. Jeśli wolisz jednorodną płaszczyznę w aranżacji łazienek, wybierz płytki rektyfikowane (o krawędziach szlifowanych z dokładnością do 0,2 mm), które kładzie się z minimalną spoiną – wtedy problem mycia fug zostanie rozwiązany. Najszybciej umyjesz czarne i białe płytki w łazience płynem do mycia szyb – będą lśniące i bez smug.

Czarno-białe łazienki: szybka zmiana wystroju

Planując odnowienie swojej łazienki, weź pod uwagę możliwości dekoracyjne np. farby tablicowej: jej matowa czerń stanie się fantastycznym tłem dla błyszczących przedmiotów. Pomalowanie łazienki to najszybszy i najtańszy sposób na zmianę jej aranżacji. Wykorzystaj farby odporne na wilgoć i szorowanie. Wybierz matowe, półmatowe i z połyskiem – dzięki nim stworzysz ciekawą aranżację. Użyj taśm malarskich, by równo „odciąć” kolor. Płytki, na które nie możesz już patrzeć, także możesz pokryć farbą, np. Hydropox marki Noxan. Jeśli masz łazienkę w bieli, wprowadź do niej czarne (także wzory black & white) tekstylia, pojemniki, uchwyty do szafki itp. To najtańszy sposób na taką aranżację łazienki. Lustra są świetnym uzupełnieniem czarno-białej łazienki . W niewielkiej łazience powieś je vis-à-vis albo wyłóż nimi np. ścianę nad wanną lub sufit.

Więcej inspiracji:

Ocena: 4
Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY