Aranżacja szarej łazienki z drewnem: szary gres i drewno w łazience to para idealna

 Szara łzienka z drewnem

Udana aranżacja łazienki z szarym gresem i drewnianą podłogą. Na uwagę zasługują także pojemne szafki do pzrechowywania kosmetyków i mnóstwa drobiazgów. Fot. Jacek Tryc

Fot. materiały prasowe

Prezentowany projekt szarej łazienki z drewnem. Ta aranżacja to przeplatanka szarego gresu i drewna. Dzięki temu wystrój łazienki mimo użycia szarych płyt gresowych jest ciepła i przyjazna. Zobaczcie udaną realizację szarej łazienki z drewnem!

Szara łazienka to jeden z głównych trendów wśród aranżacji wnętrz. Część z nas lubi wnętrza w stylu nowoczesnym, które są chłodne i sterylne. Część jednak stara się pogodzić szarą nowoczesność  z przyjemnym ciepłem. Stąd pomysł na drewno w łazience. A jeśli odpowiednio o nie zadbamy drewno w łazience sprawi, że nawet szara łazienka będzie ciepła i przyjazna.

Aranżacja szarej łazienki: szary gres i drewno czyli towarzystwo wzajemnej adoracji

Kto powiedział, że szara łazienka jest  zimna i sterylna? Już wszyscy wiemy, że szary ma co najmniej pięćdziesiąt odcieni. Wystarczy więc, że wybierzemy gres w przyjemnym odcieniu koloru szarego, z ciekawą fakturą, dodamy drewniane dodatki i szara łazienka zyska nowy wymiar. Tutaj, architekt wnętrz Jacek Tryc, autor projektu całego mieszkania, wybrał płytki z szarego gresu z ciekawą fakturą przypominającą drewniany bruk – drewno cięte pionowo, w kształcie małych kostek. Dzięki temu ściana w łazience nie jest jednowymiarowa.

Poza tym dekoracyjny szary gres znalazł się tylko na ścianie głównej łazienki. Ściana z prysznicem została wyłożona płytkami gładkimi, przypominającymi kamień. Reszta ścian, tam gdzie nie ma kontaktu z wodą została pomalowana farbą. Ale najważniejszym elementem w projekcie łazienki, wyróżniającym go spośród innych, jest drewniana podłoga.

Łazienka z drewnem: przytulny wystrój

Drewno w łazience, zwłaszcza w szarej łazience ma ogromne znaczenie. Ociepla ją nie tylko optycznie ale i faktycznie. Znacznie milej jest stanąć boso na drewnie niż na płytkach lub kamieniu, nawet ogrzewanych. Oczywiście deski drewniane zostały położone w sposób okrętowy – pomiędzy nimi znajdują się cieniutkie gumowe uszczelki, niepozwalające wnikać wodzie w niezabezpieczone krawędzie desek.

 Szary gres z ciekawa fakturą na ścianie głównej w łazience

Wyjątkowo ciekawa faktura szarego gresu, na głównej ścianie, sprawia, że łazienka jest nowocześnie stylowa. Fot. Jacek Tryc

Fot. materiały prasowe

Zobacz więcej: 10 pomysłów na przechowywanie w łazience

Aranżacja łazienki: dużo miejsca do przechowywania

Podstawą dobrej aranżacji łazienki jest zapewnienie dużej ilości miejsca do przechowywania. Ta szara łazienka została wyposażona w dwie pojemne szafki łazienkowe mieszczące kosmetyki i wszystkie potrzebne drobiazgi. Dzięki temu nic, co nie musi znajdować się pod ręką ma swoje miejsce w szafkach. Architekt zadbał także o dekoracyjną wnękę pomiędzy obudową stelaży wc i bidetu, a jedną z szafek. Wnęka to dodatkowy element drewna w łazience mający niewątpliwy wpływ na ciepłą w odbiorze aranżację łazienki.

Galerie: szare łazienki

Zobacz galerie z inspiracjami na aranżacje szarych łazienek. 

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Projekt wnętrz: architekt wnętrz Jacek Tryc, tryc.pl Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY