Łazienka nie należy do najmniejszych (7 m2), ale jest długa, wąska i nieustawna. Właścicielka chciała, by jej łazienka w nowym mieszkaniu odróżniała się od wyłożonych glazurą „kostek”, nie lubi typowych rozwiązań, a jeszcze bardziej szorowania fug i polerowania płytek. Dlatego pojawiła się cegła na ścianie. Ceni sobie ład i czystość w aranżacji łazienki. Jej nowa łazienka miała się szybko sprzątać. Projektantka prezentowanej na zdjęciach łazienki podporządkowała wszystkie rozwiązania tej wytycznej. Projekt łazienki - Karolina Wilk, Ewelina Szymańczak, QBIK DESIGN, www.qbikdesign.com.pl.

Aranżacja łazienki łatwej do sprzątania

Aranżacja łazienki miała być oryginalna i funkcjonalna. Brak otwartych półek i wieszaków zmusza do chowania kosmetyków i ręczników do głębokich szuflad w szafce pod umywalką. To jedyny mebel w łazience. Pralka stanęła w zabudowie kuchennej, bo w wąskiej łazience się nie mieściła. Pani domu chciała mieć też w łazience obszerny prysznic typu walkin (żadnego obijania się łokciami o ścianki), jak najprostszy w formie, pozbawiony takich elementów jak wsporniki czy uszczelki, które z czasem pokrywają się kamieniem.

Długa i wąska łazienka: sposób na jej aranżację

Prezentowana na zdjęciu łazienka ma wymiary 3,5x2 m. Przy samym wejściu znajdują się przewody kominowe, które należało zabudować. W długiej, wąskiej łazience umiejscowienie ceramiki i zabudowy meblowej narzuca się samo: można je ustawić tylko przy dłuższej ścianie.

Sprawdź też: łazienka z cegłą na ścianie ZDJĘCIA >>>

Przy krótszej projektantki zdecydowały się na duży prysznic, w którym zamiast cegły zastosowano na ścianie białe płytki. Odcięcie najodleglejszego końca łazienki przez zmianę okładziny ściennej znacznie poprawiło proporcje wąskiego wnętrza. Ponieważ kabina jest transparentna, a podłoga płynnie przechodzi w brodzik, wnętrze łazienki nie zmniejszyło się optycznie.

Cegła na ścianie w łazience: pomysł na oryginalny wystrój

Ceglane ściany w łazience są odporne na zabrudzenia. To płytki elewacyjne powstałe z pociętych starych cegieł. Niestraszna im wilgoć i różnice temperatur, więc świetnie nadają się do łazienki. Najfajniejsze jest to, że wchodząc do łazienki, nikt nie spodziewa się cegieł na ścianie. Takie wykończenie ściany robi wrażenie, zaskakuje. I o to właśnie chodziło w tej aranżacji łazienki. Surowość cegły na ścianie w łazience podkreślają nierówne fugi, które wykonawca żmudnie nakładał palcem. Z chropowatą ścianą łazienki kontrastuje gładka umywalka i szafka. Jedyny ozdobny element w aranżacji łazienki to lustro w rzeźbionej ramie. Do ceglanej ściany w aranżacji wąskiej łazienki dobrano podłogę z płytek drewnopodobnych - harmonizujących z drewnianą podłogą w pozostałej części mieszkania. W strefie prysznicowej oraz przy toalecie położono białe polerowane kafelki, pasujące do szafki z lakierowanego MDF-u. Podwieszany sufit ukrywa listwę LED.

- Jeżeli w aranżacji łazienki chcecie zastosować mocny, charakterystyczny motyw przewodni, warto zrównoważyć go neutralnymi kolorami i materiałami. W tej drugoplanowej roli świetnie sprawdzają się białe i beżowe płytki, które uspokajają wystrój łazienki – radzi projektantka Karolina Wilk.

Aranżacja łazienki: kosztorys

 • szafka na zamówienie 1000 zł
 • gres Planet Avorio, Marazzi 900 zł
 • glazura Blanco, Brillo 1430 zł
 • płytki na ścianie ze starej cegły skalnej, elkaminodom.pl 1030 zł
 • bateria podtynkowa prysznicowa, Kludi 1080 zł
 • umywalka Twins, Koło 205 zł
 • bateria umywalkowa, Kludi 185 zł
 • WC i deska Style, Koło 580 zł
 • system podtynkowy i przycisk, Geberit 640 zł
 • szyba na zamówienie 1100 zł
 • lustro, allegro.pl 420 zł
 • oświetlenie Nero, Philips 400 zł

Razem koszt urządzenia prezentowanej na zdjęciu łazienki wyniósł 8970 zł