Aranżacja białej łazienki: rewelacyjna podłoga w łazience i kocia kuweta

Aranżacja łazienki jest nowoczesna i minimalistyczna. Ale biała łazienka nie jest nudna. Białe płytki i minimalistyczna zabudowa tworzą wrażenie ładu i spokoju w wystroju łazienki. Podłogowe płytki układają sie w trójwymiarowy dywan w łazience. I jest jeszcze jedno świetne rozwiązanie: ukrycie w zabudowie łazienkowej kuwety dla kota. Obejrzyjcie zdjęcia łazienki z prawdziwego mieszkania.

biała łazienka zdjęcia
biała łazienka zdjęcia
biała łazienka zdjęcia
biała łazienka zdjęcia
biała łazienka zdjęcia

Właścicielowi mieszkania od początku odpowiadał układ łazienki, która jest długa i szeroka - obyło się więc bez przestawiania ścian. Chciał, by wnętrze łazienki było jasne, dobrze oświetlone i odróżniało się od reszty mieszkania urządzonego w ciepłych kolorach. I tak powstała nowoczesna biała łazienka (wielkość łazienki 7,2 m2). Projekt łazienki wykonała Ewelina Golinowska, z pracowni EG Projekt.

Aranżacja łazienki: założenia projektowe

Ponieważ właściciel ceni porządek, dlatego w swojej białej łazience chciał mieć jak najwięcej szafek, w których można schować wszystkie kosmetyki i przybory. Jest też właścicielem dwóch kotów, więc istotne stało się też pomysłowe ukrycie kuwety, ale tak, by zwierzaki mogły wygodnie z niej korzystać. Specyficzny kształt wnętrza łazienki pozwolił projektantce Ewelinie Golinowskiej na wyodrębnienie w aranżacji łazienki dwóch funkcjonalnych stref. W jednej mieści się kabina prysznicowa. Po drugiej stronie umieszczono ciąg białych szafek łazienkowych z lakierowanego MDF-u, przykrytych szarym blatem z konglomeratu, który łatwo utrzymać w czystości, a do tego jest ciepły, przyjemny w dotyku. Zgodnie z życzeniem właściciela wpuszczono w niego dużą, prostokątną umywalkę.

Biała łazienka: wybór mebli i płytek do aranżacji

Właściciel nie przepada za wylegiwaniem się w wannie, dlatego w aranżacji łazienki zdecydował się na kabinę typu walk-in (bez drzwi), z brodzikiem o wym. 120x90 cm. Większość ścian w łazience wyłożono białymi fazowanymi płytkami ceramicznymi, dającymi efekt ceglanego muru. Na podłogę łazienki właściciel, wielbiciel stylu vintage i op-artowych wzorów, wybrał płytki gresowe tworzące trójwymiarową iluzję. Łazienkę oświetlają dwie świetlówki liniowe. Halogenowy kinkiet na suficie zamocowano po to, by wydobywał urok czarno-białej grafiki. We wnęce nad stelażem podtynkowym zawisł minimalistyczny rysunek, przedstawiający portret. Jej oszczędna forma, przywodząca na myśl kaligrafię, doskonale współgra z ascetycznym wystrojem białej łazienki. Choć aranżacja łazienki utrzymana jest w spokojnej bieli, wzory i faktury dodają jej dynamizmu. Efekt „ceglanego” muru ułożonego z fazowanych płytek ceramicznych podkreśla ciemna fuga. W błyszczących frontach szafek łazienkowych odbija się trójwymiarowy wzór płytek podłogowych, który wzmacnia wrażenie 3D. Iluzję przestrzeni wprowadza też grafika nad pralką, wykonana na zamówienie pod wymiar ściany. Wąska szafka z dyskretnym uchwytem (obok pralki) skrywa kosz na pranie i jest wyposażona w cargo.

Aranżacja łazienki: miejsce na kocią kuwetę w łazience

Każdy właściciel kota zastanawia się, gdzie ustawić kuwetę w łazience, by była jak najmniej widoczna. Najlepiej schować ją w zabudowie. W prezentowanej na zdjęciach łazience szafka z kuwetą została wpisana w ciąg szafek pod blatem. By ją estetycznie wkomponować, powinna mieć szerokość taką samą jak inne szafki pod blatem i być z nimi zlicowana. Drzwiczki do niej wykonano z płyty MDF, wycięto w nich otwór przypominający wejście do kociego domku i zamocowano na metalowych zawiasach, dzięki czemu można je otwierać jak zwykłą szafkę. Taki system ułatwia wysuwanie kuwety i sprzątanie schowka. Należy pamiętać, że wygląd kociej toalety powinien być dopasowany do stylu łazienki. Jeśli łazienka jest urządzona klasycznie, można pokusić się np. o delikatnie zdobiony, fazowany front, a sam otwór podkreślić ramką. Można również poeksperymentować z kształtem otworu wejściowego. Albo wykonać dekoracje kojarzące się z kotem, np. wyciąć z folii samoprzylepnej kocie wąsy i przykleić do frontu szafki. Wszystko zależy od naszej fantazji i upodobań... kota.

Aranżacja łazienki: kosztorys i materiały

Do aranżacji łazienki użyto następującyh materiałów wykończeniowych:

 • białe płytki ścienne do łazienki Mugat Blanco, Vives 1200 zł
 • płytki podłogowe Guell, Vives 560 zł
 • umywalka Argo, Marmorin 1000 zł
 • brodzik prysznicowy Pacyfik, Koło 850 zł
 • zestaw natryskowy Talis Puro, Hansgrohe 1600 zł
 • bateria umywalkowa Eurocube, Grohe 500 zł
 • lustro, e-oprawa.pl 350 zł
 • miska ustępowa WC Style, Koło 600 zł
 • przycisk WC Bolero, Geberit 260 zł
 • pralka Hotpoint, Ariston 1400 zł
 • profile świetlówkowe, animeo.pl 1010 zł
 • oświetlenie halogenowe Ceres, Aquaform 290 zł
 • szyba prysznicowa, Eve Project 1100 zł
 • grzejnik Dexter, Terma Technologie 500 zł
 • szafki w zabudowie z blatem 9000 zł
 • grafika nad pralką, After Hours Design,
 • pakamera.pl 175 zł

Razem koszt urządzenia łazienki wyniósł - 20 395 zł.

Ocena: 0
Tekst: Eva Milczarek Projekt łazienki: Ewelina Golinowska, EG Projekt, www.egprojekt.pl Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY