Aranżacja szarej łazienki z drewnem: szary gres i drewno w łazience to para idealna

2015-08-11 18:20

Prezentowany projekt szarej łazienki z drewnem. Ta aranżacja to przeplatanka szarego gresu i drewna. Dzięki temu wystrój łazienki mimo użycia szarych płyt gresowych jest ciepła i przyjazna. Zobaczcie udaną realizację szarej łazienki z drewnem!

Szara łzienka z drewnem
Autor: materiały prasowe Udana aranżacja łazienki z szarym gresem i drewnianą podłogą. Na uwagę zasługują także pojemne szafki do pzrechowywania kosmetyków i mnóstwa drobiazgów. Fot. Jacek Tryc

Spis treści

  1. Aranżacja szarej łazienki: szary gres i drewno czyli towarzystwo wzajemnej adoracji
  2. Łazienka z drewnem: przytulny wystrój
  3. Aranżacja łazienki: dużo miejsca do przechowywania
  4. Galerie: szare łazienki

Szara łazienka to jeden z głównych trendów wśród aranżacji wnętrz. Część z nas lubi wnętrza w stylu nowoczesnym, które są chłodne i sterylne. Część jednak stara się pogodzić szarą nowoczesność  z przyjemnym ciepłem. Stąd pomysł na drewno w łazience. A jeśli odpowiednio o nie zadbamy drewno w łazience sprawi, że nawet szara łazienka będzie ciepła i przyjazna.

Aranżacja szarej łazienki: szary gres i drewno czyli towarzystwo wzajemnej adoracji

Kto powiedział, że szara łazienka jest  zimna i sterylna? Już wszyscy wiemy, że szary ma co najmniej pięćdziesiąt odcieni. Wystarczy więc, że wybierzemy gres w przyjemnym odcieniu koloru szarego, z ciekawą fakturą, dodamy drewniane dodatki i szara łazienka zyska nowy wymiar. Tutaj, architekt wnętrz Jacek Tryc, autor projektu całego mieszkania, wybrał płytki z szarego gresu z ciekawą fakturą przypominającą drewniany bruk – drewno cięte pionowo, w kształcie małych kostek. Dzięki temu ściana w łazience nie jest jednowymiarowa.

Poza tym dekoracyjny szary gres znalazł się tylko na ścianie głównej łazienki. Ściana z prysznicem została wyłożona płytkami gładkimi, przypominającymi kamień. Reszta ścian, tam gdzie nie ma kontaktu z wodą została pomalowana farbą. Ale najważniejszym elementem w projekcie łazienki, wyróżniającym go spośród innych, jest drewniana podłoga.

Łazienka z drewnem: przytulny wystrój

Drewno w łazience, zwłaszcza w szarej łazience ma ogromne znaczenie. Ociepla ją nie tylko optycznie ale i faktycznie. Znacznie milej jest stanąć boso na drewnie niż na płytkach lub kamieniu, nawet ogrzewanych. Oczywiście deski drewniane zostały położone w sposób okrętowy – pomiędzy nimi znajdują się cieniutkie gumowe uszczelki, niepozwalające wnikać wodzie w niezabezpieczone krawędzie desek.

Szary gres z ciekawa fakturą na ścianie głównej w łazience
Autor: materiały prasowe Wyjątkowo ciekawa faktura szarego gresu, na głównej ścianie, sprawia, że łazienka jest nowocześnie stylowa. Fot. Jacek Tryc

Zobacz więcej: 10 pomysłów na przechowywanie w łazience

Aranżacja łazienki: dużo miejsca do przechowywania

Podstawą dobrej aranżacji łazienki jest zapewnienie dużej ilości miejsca do przechowywania. Ta szara łazienka została wyposażona w dwie pojemne szafki łazienkowe mieszczące kosmetyki i wszystkie potrzebne drobiazgi. Dzięki temu nic, co nie musi znajdować się pod ręką ma swoje miejsce w szafkach. Architekt zadbał także o dekoracyjną wnękę pomiędzy obudową stelaży wc i bidetu, a jedną z szafek. Wnęka to dodatkowy element drewna w łazience mający niewątpliwy wpływ na ciepłą w odbiorze aranżację łazienki.

Galerie: szare łazienki

Zobacz galerie z inspiracjami na aranżacje szarych łazienek. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE