Robot wieloczynnościowy nazywany jest niezastąpionym pomocnikiem w kuchni. Ten sam robot wielofunkcyjny wyrobi ciasto, poszatkuje warzywa, wyciśnie sok, przygotuje różnorodne koktajle, a także ubije pianę. Niewielki sprzęt kuchenny, który łączy w sobie działanie kilku urządzeń, cieszy się coraz większą popularnością.

Zobacz: Nowoczesne okapy kuchenne: przyścienne, wyspowe, nablatowe... Co wybrać? EKSPERT RADZI >>>

Robot wieloczynnościowy: musisz to wiedzieć!

Jaki wybrać robot kuchenny? Zdecydowałeś się już na zakup niezastąpionego pomocnika w kuchni? Chcesz urządzenia, które ułatwi ci wykonywanie czasochłonnych prac kuchennych? Planując nabycie robota wieloczynnościowego, musisz wiedzieć o nim kilka rzeczy.

Robot wieloczynnościowy moc: to istotna cecha robota. Im większa bowiem moc, tym większe jego możliwości – poradzi sobie np. ze skruszeniem lodu czy wyrobieniem ciasta drożdżowego. Moc urządzenia decyduje też o długości pracy bez przerwy, np. w przypadku robota o mocy 1000 W jest to aż 10 minut.

Robot wieloczynnościowy tryb pulsacyjny (Puls): oznacza, że robot może na krótko zwiększyć moc pracy. Funkcja przydaje się, gdy trzeba np. rozbić grudki lub wyjątkowo oporne na rozdrobnienie składniki.

Robot wieloczynnościowy mieszanie planetarne, czyli wielokierunkowe: mieszadła obracają się jednocześnie wokół własnej osi oraz po kole w środku misy (ruch przypomina obrót Ziemi wokół Słońca, stąd jego nazwa). Umożliwia to szybkie i dokładne połączenie produktów.

Nie przegap: Maszyna do pieczenia chleba: jak wybrać dobry wypiekacz do chleba? >>>

Stylowa kuchnia - GALERIE ZDJĘĆ

Jak urządzić kuchnię? Jeśli to pytanie spędza ci sen z powiek, to koniecznie zobacz nasze galerie zdjęć, dzięki którym aranżacja kuchni nie będzie już problemem.

Przeczytaj też: Metamorfoza kuchni z meblami ze sklepu, ale na wymiar. Zdjęcia PRZED i PO >>>