Przytulna aranżacja kuchni. Kuchnia w stylu angielskim

2012-09-17 15:08

Aranżacja kuchni w stylu angielskim jest przytulna i ciepła. Stare, sosnowe meble kuchenne tworzą w kuchni klimat jak z epoki wiktoriańskiej. Projekt kuchni uwzględnił dwa blaty robocze. W kuchni wyeksponowana jest kolekcja  porcelanowych i fajansowych naczyń.

Spis treści

  1. Aranżacja kuchni: styl angielski
  2. Aranżacja kuchni: stylowe meble

Kuchnie w stylu angielskim przywołują na myśl atmosferę wiejskiej sielanki, są przytulne i malownicze. Aranżacja kuchni angielskiej to przede wszystkim jasne barwy, naturalne materiały i motywy kwiatowe. Pokazywany przez nas projekt kuchni jest funkcjonalny dzięki dwóm blatom roboczym i utrzymany w klimacie angielskiej wsi. Zbiór porcelanowych naczyń oraz mnóstwo tkanin upiększają wnętrze i dodają jej uroku. Meble kuchenne mają tradycjne kształty i są wykonane z drewna sosnowego.

Aranżacja kuchni: styl angielski

Aranżacja kuchni w stylu angielskim lubi stare sosnowe meble – woskowane lub malowane, do takiej aranżacji kuchni pasują także drewniane dodatki w postaci stołeczków, wieszaczków itp. W aranżacji kuchni ważne są również dodatki, deskę do krojenia właściciele przywieźli z Irlandii, pan domu zrobił ją z ogromnego klonu przewróconego przez wichurę. W kuchni jest dużo półek na książki oraz czasopisma kulinarne, których właścicielom ciągle przybywa. Kuchnie w stylu angielskim charakteryzują kropeczki, paseczki i naiwne motywy na tkaninach oraz porcelanie. Patrząc na nie, na myśl przychodzą wesołe gospodynie w falbankowych fartuszkach patrzące z amerykańskich reklam z lat 50. Mimo dużej liczby schowków nie wszystkie skarby w nich się mieszczą. Pani domu ma wyraźną słabość do rozmaitych wieszaczków i zawieszek, więc część zbiorów upiększa ściany. Zamiast kwiatów kuchnię ozdabiają bukiety ziół. Podczas gotowania wystarczy skubnąć listek czy dwa i danie jest przyprawione.

Aranżacja kuchni: stylowe meble

Styl angielski w kuchni podkreśla oryginalny sosnowy kredens pochodzący z epoki wiktoriańskiej. To ulubiony mebel pani domu. Uwielbia jego prostotę i wyraźne ślady użytkowania przez kilka pokoleń. Wygląda na to, że wiele lat spędził w domu zamożnego farmera. Pod środkową szufladą znajduje się duży otwór (zasłonięty obrusem w paski), gdzie siedziała kura na jajkach. W latach 70' XX wieku kredens został kupiony w londyńskim antykwariacie przez kolekcjonerów, którzy z kolei sprzedali go obecnym właścicielom. W kredensie sąsiadują ze sobą porcelana i fajans, naczynia stare i współczesne. Obok misek Nigelli Lawson stoją stylowe talerze z wiejskiego antykwariatu, a także limitowana kolekcja naczyń dla dzieci z myszkami i rymowankami zaprojektowana przez Emmę Bridgewater. Warto zwrócić uwagę na listwy przybite do półek służące do przytrzymywania stojących talerzy.

Nasi Partnerzy polecają