Meble do kuchni: ile kosztują FRONTY SZAFEK kuchennych i jakie są najlepsze RADZIMY

2013-07-05 7:55

Fronty szafek kuchennych mają różne ceny. Wszystko zależy od materiałów, z jakich są zrobione. Warto stawiać na te droższe i dobrej jakości, bo wybór mebli do kuchni jest ważną decyzją podczas jej urządzania. Największy efekt robią fronty szafek kuchennych, które powinnym być ładne, ale i funkcjonalne. Podpowiadamy, ile kosztują fronty szafek do kuchni i które bedę najlepsze.

szafki kuchenne
Autor: Andrzej T. Papliński

Spis treści

  1. Fronty szafek kuchennych: ceny różnych materiałów
  2. Fronty szafek kuchennych ze szkła
  3. Aranżacje kuchni w różnych stylach - GALERIE ZDJĘĆ

Najbardziej popularne są dzisiaj fronty szafek do kuchni wykonane z MDF. To płyta pilśniowa średniej gęstości formowana na sucho. Jest chętnie stosowana ze względu na łatwość zaokrąglania wąskich płaszczyzn drzwiczek i szuflad oraz możliwość ich frezowania. Zabezpiecza się ją przed wilgocią specjalnym gruntowaniem i wykańcza emaliami o bardzo bogatej palecie barw. MDF można dopasować do każdej kuchni, wykonuje się z niego zarówno proste drzwiczki, jak i bogato frezowane, pasujące do kuchni angielskich czy rustykalnych mebli do kuchni. Swoją popularność zawdzięcza stosunkowo niewysokiej cenie, a także atrakcyjnemu wyglądowi. MDF sprawdza się w kuchniach trudnych do zabudowania, umożliwiając realizację indywidualnych projektów. Fronty mebli do kuchni mogą być wykończone folią – są wtedy tańsze – lub lakierowane. Niekiedy trzeba dopłacić około 5 proc. za nietypowy kolor, np. czarny.

Zobacz: Fronty szafek kuchennych - wybierz nowe drzwiczki do kuchennych szafek >>>

Fronty szafek kuchennych: ceny różnych materiałów

Jeszcze więcej, nawet do 30 proc., należy zapłacić za fronty w lakierze metalizowanym. Wykonane z drewna zawsze robią wrażenie solidnych i nawet w najbardziej nowoczesnych, uproszczonych wersjach, na przykład łączone ze szkłem czy aluminium, pozostają klasyczne. To jednak rozwiązanie droższe (może z wyjątkiem sosny) od MDF. Stosuje się je w kuchniach rustykalnych, ale też w nowoczesnych. Fronty wykonuje się z litego dębu, sosny, wiśni, olchy, buku. Modna jest bezpretensjonalna i nowoczesna brzoza. W kuchniach prestiżowych można spotkać fronty wykończone modnymi fornirami z egzotycznych gatunków drewna: zebrano, palisandru czy orzecha. Ze względu na pochodzenie i modę są jednak nawet wielokrotnie droższe od rodzimego.

Przeczytaj: 10x elegancka nowoczesna kuchnia. Piękne inspiracje do kuchni ZDJĘCIA >>>

Fronty szafek kuchennych ze szkła

Modne, choć drogie, są w meblach do kuchni fronty szklane. Ze względu na swoją neutralność i lekkość chętnie stosuje się je w połączeniu z innymi frontami szafek. Szkło przezroczyste wykorzystuje się na szafki-witryny, jest ono tańsze od mrożonego. Fronty z mrożonego szkła osadzane w aluminiowych ramach pasują do kuchni minimalistycznych. Przeszklone fronty to propozycja dla tych, którzy lubią otwarte półki, a równocześnie nie chcą ciągłego odkurzania.

Polecamy: Projekt kuchni: minimalistyczna biała kuchnia z kroplą koloru >>>

Aranżacje kuchni w różnych stylach - GALERIE ZDJĘĆ

Styl nowoczesny, prowansalski czy skandynawski - zdecyduje sam, jak będzie wygladać twoja kuchnia! Zobacz inspirujące aranżacje kuchenne w różnych stylach.

Nie przegap: Nowoczesny styl rustykalny pod znakiem ulubionych cytatów >>>