KAMIEŃ nad blatem w KUCHNI: szykowny pomysł na kuchenną ścianę ZDJĘCIA

2013-08-09 13:40

Kamień nad blatem w kuchni doda wnętrzu szlachetności. Poza tym, że ładnie wygląda, jest łatwy do utrzymania w czystości. Kamień na ścianie w kuchni prawdzi się zarówno w kuchniach nowoczesnych jak i klasycznych. Pomysłowe aranżacje kuchni z kamieniem na ścianie znajdziesz w galerii ZDJĘĆ.

Wykończenie ściany nad blatem w kuchni płytkami ceramicznymi to standard, przypisany raczej do tradycyjnej kuchni. Kamień to dość świeży pomysł w aranżacji ściany nad blatem w kuchni. Równie praktyczny jak płytki, a bardziej oryginalny i nadający kuchni nowoczesności. Zobacz w galerii zdjeć, jak prezentuje się naturalny kamień w projektach kuchni.

Szlachetny materiał nad blatem w kuchni

Ściana w kuchni to jeden z bardziej widocznych elementów dekoracji kuchni. Powinna być ładna i praktyczna. Miejsce w okolicach okapu, zlewu czy blatu jest narażone na częste zabrudzenia i zachlapania, dlatego warto je zabezpieczyć trwałym materiałem.

Kamień znakomicie nadaje się na powierzchnie nadblatowe, które mogą stanowić przedłużenie blatów, wykonanych z tego samego materiału. Kamień nad blatem w kuchni można łączyć z drewnianymi, metalowymi, bądź szklanymi wykończeniami – to trzy materiały bez których nie sposób sobie wyobrazić aranżacji nowoczesnej kuchni. Kuchenną ścianę z kamienia wspaniale ociepla drewniany blat, który często wyróżnia meble w stylu rustykalnym, nowoczesnym, bądź klasycznym.

Ściana nad blatem w kuchni: dekoracyjny i trwały

Najlepszym kamieniem na ścianę w kuchni jest granit, nie wchłania tłuszczu i jest odporny na działanie związków chemicznych, a dzięki gładkiej powierzchni łatwo się je czyści. Trawertyn nadaje się dopiero po wypełnieniu masą kamienną najgłębszych i największych otworów i zaimpregnowaniu całej powierzchni. Marmur można z powodzeniem stosować, ale także po odpowiednim zaimpregnowaniu.

Jeśli chodzi o kolorystykę kamienia, najpopularniejsze to neutralne kolory, odcienie beżów, szarości oraz czerń. Do kuchni najczęściej wybierane ciemne odcienie, jako akcent w jasnej kuchni lub jako jeden z kolorów kontrastującej mozaiki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022