Nowoczesne kuchnie: ciekawe inspiracje, jak urządzić nowoczesną kuchnię ze smakiem

Jakie są nowoczesne kuchnie? Przede wszystkim wygodne, w pełni wykorzystujące układ przestrzenny i zintegrowane z pozostałą częścią mieszkania. Świetnie sprawdza się połączenie kuchnia i salon. Dzięki takiemu rozwiązaniu aranżacje kuchni są przytulniejsze. Do tego oryginalne, nowoczesne meble kuchenne, pojemne szafki kuchenne i kuchnia staje się wymarzonym miejscem do gotowania. Oto kilka inspiracji, jak urządzić nowoczesną kuchnię.

Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia jest miejscem chętnie eksponowanym, a aranżacji kuchni poświęca się wiele uwagi i troski. Kuchnia we współczesnym domu jest pomieszczeniem centralnym, w którym skupia się życie rodzinne, i jest wyraźnie zintegrowana z pozostałą częścią mieszkania.

Dlatego też tak modna stała się ostatnio aranżacja nowoczesnej kuchni przez połączenie kuchnia i salon. Daje to możliwość spotkania całej rodziny przy wspólnie przygotowywanym posiłku. Połączenie kuchni i salonu staje się pretekstem do spotkań towarzyskich, a nawet zabawy w gotowanie. Nowoczesne meble kuchenne, takie jak np. pojemne szafki kuchenne czy solidne blaty, wygladają efektownie na tle salonu. Poza tym gotowanie „na pokaz”, przy gościach, można świetnie wykorzystać w aranżowaniu przyjęć domowych.

Nie przegap: Kuchnie - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Nowoczesne kuchnie vs klasyczne

Niegdyś aranżacja kuchni polegała głównie na tym, aby kuchnia była odseparowana od pozostałej części mieszkania. Kuchnia była wtedy traktowana wyłącznie jako miejsce przygotowywania posiłków. Ale i meble kuchenne nie były atrakcyjne. Typowe szafki kuchenne miały zwykle niski standard wykończenia, a mało efektowny sprzęt AGD również nie był powodem do dumy. W takiej kuchni warto zainstalować wygodną w użytkowaniu, a niezwykle efektowną płytę gazową bez płomieni.

Zobacz też: Styl nowoczesny we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ >>>

NIE PRZEGAP

Nowoczesna kuchnia z salonem

Przy projektowaniu mieszkania, w którym chcemy zastosować połączenie kuchni i salonu, należy dobrze przemyśleć aranżację wnętrza. Kolorystyka kuchni i salonu powinna ze sobą korespondować. Nie musi wcale być taka sama! Chodzi jednak o to, aby nowoczesna kuchnia pasowała do stylu, w jakim urządzony jest salon. Aranżacja kuchni wymaga także - a może przede wszystkim - funkcjonalności. Nowoczesne meble kuchenne, takie jak szafki kuchenne, a także piekarnik czy lodówka powinny spełniać wymogi komfortu i bezpieczeństwa. Bez względu na styl i rodzaj mebli kuchennych aranżacja kuchni powinna być odzwierciedleniem naszych zwyczajów i upodobań. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana kuchnia jest inwestycją w dobre samopoczucie, zważywszy na to, że spędzamy w niej dużą część naszego życia, czasami nawet do 4 godzin dziennie.

Zobacz też:

Nowoczesna kuchnia w odcieniach szarości >>>

Najlepsze projekty wnętrz 2016: kuchnie, które trzeba zobaczyć >>>

Fronty mebli: matowe czy z połyskiem? >>>

Nowa kuchnia to dosyć kosztowna inwestycja. Warto więc, zanim zaczniemy ją urządzać czy modernizować, wyraźnie sformułować swoje wymagania i oczekiwania. Musimy pomyśleć o tym, jak chcemy, żeby wygladały meble kuchenne, jak pojemne powinny być szafki kuchenne i jak dobrać je do aranżacji kuchni. Pamiętajmy, że połączenie kuchnia i salon może pomóc nam w uzyskaniu komfortowej i nowoczesnej aranżacji kuchni.

Wymarzone nowoczesne kuchnie? Odpowiedz na pytania:

  • Czy chcemy, by nasza kuchnia była pomieszczeniem zamkniętym, czy otwartym?
  • Czy chcemy wykorzystać modne połączenie: kuchnia i salon?
  • Czy kuchnia będzie służyć jedynie do przygotowywania posiłków?
  • Czy w kuchni chcemy ustawić stół jadalniany?
  • Jakie meble kuchenne i o jakim standardzie chcemy umieścić w kuchni?
  • Czy z kuchni korzystać będą jedynie osoby zdrowe i w pełni sprawne, czy może też osoby starsze i mniej sprawne?

Odpowiedzi na tak postawione pytania ułatwią podjęcie decyzji dotyczącej aranżacji kuchni.

Nowoczesne kuchnie - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Nowoczesne kuchnie jasne czy skąpane w szarościach? Sprawdź, jak prezentują się najpiękniejsze wnętrza kuchenne.

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY