Projekt wnętrza zakładał aranżację przestrzeni kuchennej, która będąc pełnowartościową kuchnią nie stroniłaby od blasku i lśnienia w najlepszym tego słowa znaczeniu. Postawiono na niezwykle ozdobny styl i świetlisty szyk, który jest najlepszym wyznacznikiem stylu glamour. Do wnętrza o najwyższym poziomie elegancji przemycono elementy, których nie powstydziłby się najwykwintniejszy styl nowoczesny.

Aranżacja kuchni w stylu glamour: błyski i połyski

Styl glamour we wnętrzu nie pozostanie niezauważony. Naszą uwagę przykuje olśniewająca gra świateł. Wnętrze, które dumnie nosi ogrom blasków i połysku, wbrew pozorom nie prezentuje się kiczowato, a niezwykle wytwornie. Aranżacji kuchni według projektu Arte Dizain przemyca do wnętrza elementy typowe dla stylu nowoczesnego, dzięki czemu wnętrze nabiera współczesnego złagodzenia. Ciąg zabudowy kuchennej został zaplanowany w kolorze białym, którego idealne przełamanie stanowią ciemne fornirowane elementy. Oczywistymi wyznacznikami stylu glamour we wnętrzu są akcenty w kolorze głębokiej czerni na wysoki połysk. Czarna lodówka, czarny lacobel na ścianie, czy w końcu czarne blaty kuchenne - stanowią tzw. wisienkę na torcie.

Projekt kuchni z wyspą: intrygujące niedopowiedzenia

W wysokiej zabudowie meblowej zaplanowano wbudowane sprzęty AGD, dzięki czemu wnętrze kuchni charakteryzuje niczym nie zmącona reprezentatywność. Centrum wnętrza wyznacza niewielka wyspa kuchenna, która zaaranżowana została jako swoista strefa robocza. W jej bezpośrednim sąsiedztwie zaplanowano niewielką strefę jadalnianą, którą charakteryzuje nieprzeciętna nowoczesność. Prosty jadalniany stół dopełniono kultowymi krzesłami Eams'ów oraz kryształowym żyrandolem stanowiącym domknięcie aranżacji. Niekwestionowanym bohaterem aranżacji kuchni w stylu glamour jest zachwycająca mozaika na jednej ze ścian wnętrza. W aranżacji kuchni warto zwrócić uwagę także na aranżacyjne rozwiązania, które zostały podyktowane projektem wnętrza. Zróżnicowana wysokość okien wymusiła zaplanowanie kuchennego ciągu roboczego na różnych wysokościach. Takie rozwiązanie wprowadza jednak do wnętrza intrygujące niedopowiedzenie i nadaje całości aranżacji indywidualny charakter.

Kontakt z pracownią:

Arte Dizain Studio Architektoniczne
Mgr inż. arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek
www.artedizain.pl

Sopot
ul. Grunwaldzka 58/1
81-771 Sopot

Warszawa
ul. Aleksandra Gierymskiego 12/14
00-772 Warszawa