Projekt kuchni: modna kolorystyka kuchni. 13 INSPIRACJI!

Czy modny projekt kuchni może być w innym kolorze niż biały? Oczywiście! Modne projekty kuchni to szare kuchnie, kuchnie kolorowe i drewniane. Dopasują się do aranżacji wnętrz w każdym stylu i na każdą kieszeń. Zobaczcie 13 inspirujących zdjęć kuchni, które dla Was przygotowaliśmy!

Nowoczesny projekt kuchni w drewnie
Aranżacja kuchni w kolorach pastelowych
Aranżacja kuchni w antracycie i jasnym drewnie
Aranżacja kuchni w trzech kolorach
Projekt kuchni w ciepłym odcieniu drewna i czerni granitu

Projekt kuchni to wcale nie taka prosta sprawa. Zwłaszcza jeśli zdecydowaliśmy się połączyć salon z kuchnią. Wtedy więcej elementów powinno ze sobą współgrać, a projekt kuchni nie powinien dominować salonu, chyba, że wyraźnie mamy taki zamiar. Projekty kuchni w osobnych pomieszczeniach są znacznie mniej wymagające. Możemy pozwolić sobie wtedy na szaleństwo w postaci koloru żółtego lub czerwonego, nawet całej kombinacji kolorystycznej na kuchennych frontach. Projekt kuchni kolorystyka: w galerii zdjęć prezentujemy 13 pomysłów.

Projekt kuchni kolorystyka: szykowne szare kuchnie

Szare kuchnie to trend pierwszy w kolorystyce w kolejności po białych kuchniach. Szarą kolorystykę kuchni najczęściej wybieramy do aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Coraz częściej jednak szare projekty kuchni pojawiają się także w stylu klasycznym i w stylu nowoczesnej klasyki. Kolor szary jest niezwykle uniwersalny i plastyczny. Idealnie łączy się z innymi kolorami. Ze względu na mnóstwo dostępnych odcieni koloru szarego możemy tworzyć projekty kuchni jasne, pastelowe oraz wyraziste na bazie antracytu.

Zobacz: kamienne szare fronty >>>

Do szarej kolorystyki kuchni idealnie pasują dodatki w kolorze czarnym, w wesołych odcieniach koloru żółtego i limonki, pomarańczy, różu czy zieleni. Kolor szary również doskonale podkreśli, zresztą z wzajemnością, drewno. Jasny, bielony dąb, orzech amerykański czyli odcienie raczej chłodne z kolorem szarym tworzą aranżacje kuchni jasne, wysublimowane i delikatne. Ciemniejsze odcienie koloru szarego natomiast znakomicie komponują się z ciepłymi, czerwono-brązowymi, egzotycznymi kolorami drewna.

Projekt kuchni kolorystyka: modne kolorowe kuchnie

Projekt kuchni z lakierowanego mdf-u w kolorystyce innej niż odcień biały lub szary pojawiają się regularnie w naszych mieszkaniach i domach. Może nie tak często jak projekty kuchni w kolorystyce szarej i białej jednak ich obecność jest zauważalna. Kuchnie kolorowe to najczęściej kuchnie w kolorze żółtym, czerwonym czasem są wielokolorowe w stylu malarstwa Pieta Mondriana. Jednak ze względu na małą uniwersalność, a także często wspólne przestrzenie salonu z kuchnią chętniej wybieramy kuchnie w kolorach neutralnych.

Projekt kuchni kolorystyka: kuchnie drewniane czyli fornir i lite drewno

Bardzo modne, w każdym stylu są kuchnie drewniane. Z frontami wykonanymi z pełnego drewna i fornirowanymi. Modne kuchnie drewniane często łączymy z kolorami szarym, czarnym i białym. Takie projekty kuchni są zazwyczaj ponadczasowe, na długie lata. Chyba dlatego tak bardzo lubimy kuchnie wykonane z drewna. Są estetycznie bezpieczne i nawet aranżacja, która teraz jest super modna będzie trwała pewnie latami. Do kuchni z drewnianymi frontami pasują blaty z kamienia naturalnego i różnorodnych konglomeratów.

Zobacz: kuchnie projekty w drewnie >>>

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY