Podłoga w kuchni: wybieramy płytki kuchenne na lata. 10 ładnych aranżacji

Podłoga w kuchni powinna być odporna na ścieranie, wilgoć i zabrudzenia. Najlepsze rozwiązanie stanowią ceramiczne płytki kuchenne – nie wycierają się szybko, a mnogość wzorów pomoże stworzyć w kuchni niesamowite aranżacje. Ale to nie koniec możliwości! Zobacz propozycje na ładną podłogę w kuchni w naszej galerii zdjęć!

Wygoda na co dzień – zmywarki QuickSelect
aranżacja kawalerki - kuchnia
aranżacja kuchni podłoga
aranżacja kuchni podłoga
aranżacja kuchni podłoga

Podłoga w kuchni musi być ładna, ale powinna też spełniać swoją rolę – czyli być odporna na ścieranie, trwała i łatwa do utrzymania w czystości.

Najsolidniejsze płytki kuchenne: jakie wybrać?

Zarówno odporna, jak i efektowna podłoga w kuchni to ta wykonana z płytek ceramicznych. Godne polecenia są płytki gresowe - polerowane albo szkliwione. Mają one niską nasiąkliwość, nie wycierają się szybko ani nie robią się na nich plamy.

Nie przegap: Gres szkliwiony, gres polerowany: jakie ma zalety i wady? >>>

Coraz większą popularnością cieszą się wzorzyste i kolorowe płytki kuchenne, zwłaszcza płytki cementowe. Inspirowane wzorami orientalnymi i z południa Europy, stają się wyrazistą dekoracją w kuchni. Wymagają jednak odpowiedniej oprawy, tzn. kolory ścian i mebli kuchennych powinny być jak najbardziej stonowane (biel, beż, szarość, kolory drewna). 

Miłośnicy drewna powinni się też zainteresować płytkami drewnopodobnymi, które perfekcyjnie imitują wzory naturalnego materiału. W porównaniu z drewnem lepiej wypadają, jeśli chodzi o solidność: są łatwe w czyszczeniu, odporne na ścieranie i wilgoć.

Nie tylko płytki kuchenne: podłoga w kuchni z kamienia

Odpowiedni na podłogę w kuchni będzie też kamień. Szczególnie dobrze sprawdzi się granit. Choć wyróżnia się nieco surową formą, jest najbardziej wytrzymałym materiałem wśród kamieni naturalnych. Nie grożą mu zarysowania ani ścieranie, ponadto nie wchodzi w reakcje z kwasami używanymi w kuchni (np. octem). Na podłodze w kuchni dobrze sprawdzi się również terakota i klinkier.

Podłoga w kuchni matowa: pomysły

Podłoga w kuchni to nie tylko płytki ceramiczne. Często stosuje się też łupki, wapienie albo trawertyn. Są one porowate, dlatego wymagają odpowiedniej impregnacji.

Podobnie wytrzymałe są też konglomeraty granitowo-kwarcowe. Mają przy tym bardzo ciekawą kolorystykę.

Zobacz też: Kuchnia - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Kamienną podłogę w kuchni czyści się równie łatwo jak płytki ceramiczne. Wybór zależy już wyłącznie od zasobności naszego portfela i aranżacji kuchni. W galerii zdjęć znajdziesz podpowiedzi na ładną podłogę w kuchni. 

Płytki kuchenne, czyli efektowna podłoga w kuchni - GALERIE ZDJĘĆ

Podłoga w kuchni może być i piękna, i bardzo solidna. Doskonałe rozwiązanie stanowią różnorodne płytki kuchenne podłogowe. Zobacz gotowe pomysły na aranżację kuchni w galeriach zdjęć.

NIE PRZEGAP

Ocena: 5
Zdjęcia: Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY