Biało-czarna kuchnia doskonale będzie wyglądała zarówno jako kuchnia zamknięta, jak i otwarta na salon. W nowoczesnej aranżacji powinna mieć jednak dość proste meble i niewiele dodatkowych barw towarzyszących.

Nowoczesna biało-czarna kuchnia z akcentem

Biało-czarna kuchnia w wersji nowoczesnej ma zazwyczaj gładkie, połyskujące fronty kuchenne (bez uchwytów). Czerń w takiej aranżacji kuchni znajdziemy na blacie, na wyspie oraz na ścianie nad kuchennym blatem. W biało czarnej kuchni bardzo ważną rolę pełnią dodatki – bo to one często nadają wnętrzu ostateczny charakter. Dlatego w nowoczesnej, biało-czarnej kuchni zdecydujmy się na jedną barwę towarzyszącą w dodatkach. W takim zestawieniu sprawdzi się czerwień, niebieski, a nawet żółty.

Biało-czarna kuchnia: wielkość wnętrza

Zestawienie bieli i czerni w nowoczesnej kuchni sprawdzi się w zależności od proporcji tych barw. W małych, zamkniętych kuchniach proponujemy postawić na przewagę bieli w aranżacji kuchni. Mała kuchnia wyda się wówczas optycznie większa i bardziej przestronna. Zbytnia przewaga czarnego koloru w kuchni może spowodować, że stanie się ona nużąca i przygnębiająca. Również kontrasty z kolorowymi dodatkami i kuchennymi sprzętami mogą się w takim przypadku wydać zbyt agresywne.