Biała kuchnia: aranżacja wnętrza cała w bieli

Biała kuchnia autorstwa pracowni projektowej KODO to połączenie klasyki i nowoczesności. W przestronnym, jasnym wnętrzu zamieszkało duńskie wzornictwo. Zobacz projekt wnętrza kuchni całej w bieli!

Biała kuchnia
Biała kuchnia
Biała kuchnia
Biała kuchnia
Biała kuchnia

Głównym założeniem projektu kuchni było stworzenie wnętrza łączącego w sobie klasykę z nowoczesnością. Inspiracją do projektu białej kuchni stały się aranżacje wielkomiejskich apartamentów Berlina, Paryża oraz stolic północnej Europy z charakterystyczną bogatą w detal bazą, uzupełnioną o najwyższej klasy wzornictwo oraz sztukę współczesną.

Projektantka przekonała właścicieli, aby wnętrza tego pięknego w swojej prostocie domu z lat 30. ubiegłego wieku, uzupełnić o liczne sztukaterie. Wnętrze utrzymane jest w chłodnej kolorystyce - królują złamane biele, różne odcienie szarości oraz pastele ocieplone drewnem. Największą dumę projektantki stanowi posadzka w kuchni, która wygląda jakby od zawsze tam była. Dywany z kafli wydzielają kolejne funkcje otwartej przestrzeni parteru i jednocześnie stanowią jej wyjątkową ozdobę.

Biała kuchnia: duński akcent

Układ białej kuchni został zaaranżowany w funkcjonalny sposób. Ciąg roboczy został zaprojektowany dwurzędowo, pomiędzy nim zaś, pod oknem, stanął stół z miejscem do siedzenia dla 6 osób. Kuchnia ma charakter nowoczesny – brak tu wiszących szafek górnych. W wykończeniach mebli postawiono na szlachetne, matowe lakiery. Klasyczne płycinowe fronty zostały przełamane nowoczesnymi stalowymi uchwytami oraz czarnymi blatami z polerowanego granitu. Wszechobecną w aranżacji kuchni biel przełamują delikatne pastelowe dodatki. Sterylny charakter wnętrza został ocieplony przez obecność drewnianych mebli jadalnianych duńskiej firmy. Zamiłowanie do duńskiego wzornictwa dla znawców tematu jest w tym wnętrzu bardzo widoczne.

Zobacz też: Połączenie klasyki i nowoczesności we wnętrzu >>>

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Szeweluk Zdjęcia: Piotr Kunc

POLECANE ARTYKUŁY