Aranżacja salonu z kuchnią w kolorze fioletowo-brązowym

2012-04-26 12:11

Aranżacja salonu z kuchnią jest nowoczesna i funkcjonalna. Mieszkanie ma 45 m2. W aranżacji salonu uwagę zwracają fioletowe ściany i ciemna, brązowa podłoga. Projetanci wnętrz na niewielkiej powierzchni stworzyli elegancki apartament.

Aranżacja salonu z kuchnią jest doskonale zaprojektowana. Wystrój salonu i kuchni determinują fioletowe ściany, ciemnobrązowa podłoga i meble - wenge w salonie, białe w kuchni. Aranżacja salonu jest elegancka, półmatowa podłoga, choć ciemna, dodaje wnętrzom przestrzeni. A to dlatego, że jest jednolita, niepoprzecinana progami. W otwartej na salon kuchni dominuje biel. Kolor jest tylko na suficie, fragmencie ściany (to tapeta we wzory, zrobiona na zamówienie) oraz laminowany blat w kolorze wenge. Szafki w slaonie zmieniają kolor na wenge i stają się szafkami na zastawę i książki. W aranżacji salonu na razie rządzi kolor fioletowy, ale projekt wnętrz zakłada zmianę kolorystyki. Wystarczy dowolnie przemalować fioletowe ściany, by mieszkanie zmieniło charakter.

Aranżacja salon z kuchnią: projekt wnętrz

Urządzanie wnętrz zaczęło się od precyzyjnego wymierzenia mieszkania. - I tak już było do końca remontu: ciągle z miarką w dłoni - wspomina Adam Bronikowski z Pracowni Projektowej HOLA Design. - Toczyliśmy walkę o każdy milimetr, dosłownie! Wybieraliśmy najmniejsze puszki pod gniazdka elektryczne, a rozkład instalacji planowaliśmy tak, by można ją było przykryć jak najcieńszą warstwą tynku. Wystartowali tradycyjnie - od wyburzenia większości ścian. Projekt wnętrz zakładał maksymalne otwarcie przestrzeni oraz przeniesienie do sypialni wejścia do łazienki. - Powstał nowoczesny apartament, studio. Sypialnia, choć oddzielona ścianą i drzwiami, jest widoczna z salonu. Projektant dodaje: - całkowicie zrezygnowaliśmy w aranżacji wnętrz z tzw. komunikacji, czyli przedpokoju, korytarzyków. Ścianę przy wejściu do mieszkania na całej długości zabudowaliśmy szafami. Mieszczą się w nich nie tylko okrycia, ale też pralka, odkurzacz i inne sprzęty. Zabudowy są gładkie, pozbawione zdobień i uchwytów. - Eliminowaliśmy wszystko, co mogłoby „zaśmiecać” przestrzeń. Temu służą też podwieszane sufity, które kryją instalacje, rurę odprowadzającą z okapu, prowadnice drzwi przesuwnych.