Modne kolory 2018. Jakie barwy królują we wnętrzach w tym roku?

Biel i szarość jako podstawowe kolory we wnętrzach? Ten trend odchodzi w cień. 2018 rok zachwyca nas bogactwem barw. Modne kolory 2018 to przede wszystkim róż w wielu odcieniach, czerwień, bordo, marsala, a na drugim biegunie odcień morski i turkusowy. Można się spodziewać także wzrostu popularności fioletu i naturalnej zieleni. A na tym nie koniec modnej palety barw!

Modne kolory 2018
Modne kolory 2018
Modne kolory 2018
Modne kolory 2018
Modne kolory 2018

W 2017 roku na pierwszy plan wysunęły się ciemne kolory i ten trend znajdzie kontynuację także w kolejnych sezonach. W 2018 roku śmiało konkuruje z różem i barwami ciepłymi – od żółcieni, przez ochrę, czerwień i bordo, aż po brązy. Wspomniane kolory wchodzą w ciekawe kompozycje z fioletem, turkusem i odcieniem morskim.

Modne kolory 2018: róż na topie

Można śmiało powiedzieć, że kolor różowy stał się jedną z najmodniejszych barw bieżącego roku. Do łask wrócił millenial pink, a także odcień Rose Quartz. I na tym nie koniec, bo inne ciekawe propozycje to również dusty pink, czyli „przykurzony” róż, oraz interesujący odcień sytuujący się pomiędzy różem a brązem („różowy a brąz”). Kropla różu trafi też do czerwieni. Wspomniane kolory modnie zestawiamy z bordo, barwą malinową, rubinową oraz brązem.

Modne kolory 2018: ciepłe barwy wrócą do łask

Nadszedł renesans żółcieni, ochry i pomarańczu. Barwy te zyskają popularność zwłaszcza w detalach, takich jak barwione szkło, kamionkowe naczynia czy dekoracyjne tekstylia. Złocista ochra konkuruje ze złotem, miedzią i mosiądzem. Ciepłe kolory ciekawie można zestawiać z drewnem – zarówno w odcieniu miodowym, jak i ciemniejszym, o rodowodzie egzotycznym. To kolejny ważny trend; ciemne drewno wraca do naszych mieszkań po kilkuletniej dominacji naturalnych, jasnych odcieni tego materiału.

..  Moda na ciemne drewno, czyli mnóstwo pomysłów na wystrój >>>

Fiolet, kolor morski i turkus

Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku 2018 jest Ultra Violet. Nic zatem dziwnego, że w kolekcjach dla domu pojawia się coraz więcej fioletu. Barwę tę można ciekawie zestawiać z błękitem, granatem, ciemnym turkusem oraz kolorem morskim. Ostatni wspomniany odcień zresztą już zawojował salony!

..  Kolor morski – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Modne kolory 2018: czas na czerń!

Czerń w detalach, zwłaszcza dekoracyjnych, mocno zaznaczyła swoją obecność już jesienią 2017 roku. Projektanci wnętrz szybko podłapali tę tendencję. Stąd np. duże przeszklenia w czarnych ramach czy nawet zabudowy kuchenne w tym kolorze. Lakierowany na czarno metal (najlepiej w głębokim macie) to również dobra propozycja dla osób znudzonych złotem i miedzią.

Zieleń nadal modna

Paradoksalnie dopiero w kolejnych sezonach popularność może zdobyć Greenery, czyli kolor roku 2017. Modne jesienią i zimą ciemne odcienie zieleni będą stopniowo zastępowane barwami jak najbardziej zbliżonymi do naturalnych, a pojawiać się będą raczej w detalach. Rośnie przy tym popularność aranżacji pełnych roślin, a także elementów drewnianych i rattanowych. Design pod znaku eko, który w 2018 roku bujnie się rozwija, zyskał również skandynawską oprawę, a więc białe, jasnoszare tło o powierzchni gładkiej lub w powściągliwe, bezpretensjonalne i stonowane wzory.

Najmodniejsze kolory 2018 roku: zobacz WIDEO

Modne wnętrza - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ

NIE PRZEGAP

Ocena: 3
Tekst: DD Zdjęcia: Rebel Walls materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY