Krzysztof Miruć pochwalił się projektami sypialni. 9 z nich to gotowa inspiracja

2023-10-16 12:49

Krzysztof Miruć i Dorota Szelągowska — te dwa nazwiska kojarzą wszyscy, którzy uwielbiają programy dotyczące aranżacji wnętrz. Dzisiaj zaglądamy do portfolio Krzysztofa Mirucia, który swoimi projektami chwali się w swoich mediach społecznościowych. Zobaczcie X projektów sypialni jego autorstwa.

1. Sypialnia w czerni i bieli

W tej niewielkiej sypialni przeważają delikatne, stonowane kolory. Białe ściany są idealnym tłem dla anatomicznych rysunków zamkniętych w czarnych ramkach.

Czerń pojawia się w różnych elementach wystroju i wyposażenia sypialni, m.in. jako żaluzje, nowoczesne lampy, szafka nocna czy ramy luster zawieszonych po obu stronach łóżka.

Klasyczna czerń z neutralną bielą tworzy elegancki i ponadczasowy duet. Biało-czarne kontrasty łagodzi we wnętrzu szare łóżko, a także złote dodatki i soczyście zielona roślinność.

2. Sypialnia nie tylko do spania

Ta przestronna sypialnia jest nie tylko miejscem do odpoczynku, ale również do pracy. Krzysztof Mikuć zagospodarował w pomieszczeniu kącik z podwieszanym drewnianym biurkiem i ogromnym lustrem. Duży blat może pełnić również funkcję toaletki.

W sypialni przeważają szarości skontrastowane z drewnianymi meblami i lamelami, które zdobią ścianę tuż przy biurku. Z kolei ściana za łóżkiem została w całości (aż do sufitu) wyłożona miękkim tapicerowanym zagłówkiem w kolorze szarym. Taki zagłówek nie tylko stanowi przyjemne w dotyku oparcie, ale również poprawia akustykę pomieszczenia.

3. Sypialnia w mocnych kolorach

Kto powiedział, że sypialnie muszą być tylko białe i szare? Czasem warto pokusić się o odrobinę koloru – tak jak zrobił to Krzysztof Miruć w poniższej sypialni.

Część czarnej ściany architekt wyłożył podświetlanymi panelami w kolorze czerwonym, niebieskim i żółtym.

4. Duże lustro w sypialni

Ta sypialnia to kwintesencja klasycznej elegancji z nutą nowoczesnego luksusu. Subtelna brązowa ściana kontrastuje z białym łóżkiem i modułowym zagłówkiem, tworząc oryginalny i bardzo stylowy duet.

Zielone poduszki, pled oraz zdjęcia nad łóżkiem wprowadzają do pomieszczenia odrobinę koloru, ożywiając go. Z kolei boczna ściana ze szklaną taflą sięgającą do sufitu optycznie powiększa pomieszczenie.

5. Styl industrialny w sypialni

Na koniec coś dla miłośników loftowych wnętrz. Ściany tej sypialni w całości wyłożono czerwoną cegłą. Surowy klimat łagodzi we wnętrzu parkiet w ciepłym odcieniu drewna ułożony w jodełkę, klimatyczne oświetlenie oraz łóżko, którego zagłówek obito materiałem w kratę.

Sypialnie według Krzysztofa Mirucia. 9 projektów

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić 40-metrowe mieszkanie w bloku? Tu sprytnie wydzielono sypialnię

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?