Pomysł na pokój syna wykiełkował w głowie Marty dość dawno. W końcu projektowanie wnętrz to jej wielka pasja! Chciała stworzyć wnętrzem, w którym nastolatek będzie czuł się dobrze i rozwijał swoje zainteresowania - przez kilka najbliższych lat. Kiedy Natanael „wyrósł” z maskotek i mebelków odpowiednich dla małego chłopca, jego mama - Marta, mogła wprowadzić w życie plan, który od dłuższego czasu ewoluował jej w głowie. W końcu zrobi remont, a jej syn będzie miał pokój nie tylko piękny, ale też wygodny, praktyczny i spełniający oczekiwania nastolatka. Ton nadaje czarna ściana.

Urządzanie pokoju dla nastolatka: meble

Pokój jest ustawny, więc nie było najmniejszego problemu z ustawieniem mebli. Rzut wnętrza o powierzchni niemal 11 m2 wpisuje się w prostokąt o prawie równych bokach. W pokoju brak skosów i przeszkód architektonicznych. Jest idealny do zaplanowania przestrzeni dla nastolatka i łatwo można było wydzielić strefy do nauki i odpoczynku. Ciekawie wygląda stara szafa z IKEA, która została przerobiona przez właścicielkę. Zostały pomalowane fronty, wymienione uchwyty i ponumerowane drzwi. Meble wygląda atrakcyjnie i młodzieżowo. W pokoju nastolatka pełno jest szufladek, pudełek i skrytek. Dzięki nim łatwo utrzymać w porządku drobiazgi należące do chłopca.

Kolory w pokoju nastolatka: czarne ściany i żółte dodatki

Bardziej problematyczny okazał się wybór koloru w pokoju nastolatka. Rodzice Natanaela są fanami ponadczasowej klasyki, czyli czerni i bieli w połączeniu z naturalnym drewnem. Natomiast syn uwielbia kolor żółty. Żółty w całym pokoju, w takiej ilości? Tego Marta nie mogła ani nie chciała sobie wyobrazić. Na szczęście udało się dojść do kompromisu. Wygrała propozycja klasyczna z ulubionym kolorem chłopca w roli energetycznego dodatku, który świetnie się prezentuje w połączeniu z czarną ścianą. To był strzał w dziesiątkę! Wszyscy są zadowoleni, a wystrój pokoju dla nastolatka jest uniwersalny. A jeśli żółty kolor znudzi się, co prędzej czy później nastąpi, będzie można go łatwo zmienić. Mimo czarnych ścian w pokoju nie jest ponuro. A to za sprawą kolorowych dodatków, plakatów na ścianie nad łóżkiem i dużego okna, przez które wpada naturalne światło.