Szafa dla dziecka - 10 pomysłów na szafy dla dzieci

Szafa dla dziecka stanowi ważny element wystroju pokoju dziecięcego – oprócz łóżka, wygodnego biurka z krzesłem czy miejsca do zabawy. Pomagamy dobrać szafę odpowiednio do wieku dziecka. Sprawdź, jaka szafa do pokoju dziecka będzie najlepsza dla pociechy.

Szafa do pokoju dziecka
Szafa do pokoju dziecka
Szafa do pokoju dziecka
Szafa do pokoju dziecka
Szafa do pokoju dziecka

Aby urządzić stylowy pokój dziecięcy, wystarczy dobrać odpowiednie meble. To naprawdę bardzo proste. Jeśli dobrze rozplanujemy przestrzeń, bez trudu zmieścimy wszystkie meble dziecięce: szafę dla dziecka, łóżko, stolik, szafki i biurko. 

Szafa dla dziecka - mebel na lata

Dobra szafa dla dzieci to taka, która raz wstawiona do pokoju dziecięcego będzie służyć przez lata i nie trzeba będzie jej wymieniać co roku. Szafa w pokoju dziecka powinna dawać się wewnętrznie przebudowywać. Idealna będzie szafa z możliwością regulacji wysokości drążka na ubrania, by nadążyć za rosnącymi dziećmi. Ponadto świetnie sprawdzą się szafki, z których można zdemontować stół do przewijania w momencie, gdy nasze dzieci wyrosły już z pieluch, i wysuwane kosze, które są przydatne do przechowywania zabawek, a potem ubrań.

Kolorowe fronty uatrakcyjnią i rozweselą dziecięcy pokój. Drzwi szafy dla dzieci mogą być wytapetowane, oklejone zdjęciami lub inną grafiką wydrukowaną na wielkoformatowej folii.

..  Zobacz, jak Barbara Kurdej-Szatan urządziła pokój córki! >>>

Pojemna szafa w pokoju dziecka

Jeśli potrzebujesz pojemnego mebla do przechowywania, postaw na szafę wnękową, zajmującą całą ścianę, ale tak aby wyglądała na mebel dziecięcy. Pojemna szafa dla dziecka z dużą liczbą schowków pomaga utrzymać porządek. W szafie wnękowej ustawionej w pokoju dziecięcym musi znaleźć się miejsce na ubrania, zabawki, książki, sprzęt sportowy.

..  Pokój dziecka – najpiękniejsze aranżacje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Zrób to sam: szafa drewniana dla dzieci

Elementy z drewna 18 mm:

 • A – 1000 x 450 mm/1 szt.
 • B – 450 x 450 mm/4 szt.
 • C – 600 x 450 mm/1 szt.
 • D – 1500 x 450 mm/2 szt.
 • E – 510 x 450 mm/4 szt.
 • F – drążek o dług. 530 mm/1 szt.
 • G – 470 x 160 mm/2 szt.
 • H – 660 x 160 mm/2 szt.
 • I – 504 x 60 mm/1 szt.
 • J – 470 x 60 mm/2 szt.
 • K –  (drzwi) 1400 x 545 mm/1 szt.

Elementy na „plecy” szafy – ze sklejki 4 mm:

 • L – 1500 x 537 mm/1 szt.
 • Ł – 1500 x 477 mm/1 szt.
 Zdjęcie do bloczka 'Przepis' - art 2993

Poza tym:
Farby akrylowe do drewna, zaślepki na śruby, drążek drewniany, uchwyt do drzwi szafy, zawiasy meblowe - 3 szt., śruby meblowe – konfirmaty, ok. 50 szt., przymiar, ołówek, kątownik stolarski, piłka do drewna, wiertarka, wiertła do drewna, wkrętarka, dłuto, papier ścierny, pędzle.

Czas pracy: 5 godzin
Literami oznaczyliśmy poszczególne elementy szafy, wymienione w opisie montażu.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 2993

Gotowe projekty pokoi dla dzieci

 

Chcesz, aby Twoje dziecko miało cudowny pokój? Wyczaruj go razem z nami! Wraz z architektami stworzyliśmy kolekcję gotowych projektów pokoi dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku: uczniów, przedszkolaków i niemowląt. Każdy pokój ma własny styl i charakter. Szczegółowo opracowana aranżacja zawiera listę produktów, linki do sklepów i szczegółowe rysunki. Dzięki temu urządzanie jest bardzo łatwe i szybkie, nawet dla osób, które robią to pierwszy raz.

 

Zobacz projekty >>

Pomysły do pokoju dziecka: GALERIE ZDJĘĆ

Jak urządzić pokój dziecka, by dobrze służył przez lata? Zwracamy uwagę na szafę, a także inne ważne elementy wystroju. Gotowe pomysły znajdziesz w naszych galeriach zdjęć.

Ocena: 5
Zdjęcia: Eugeniusz Filipiuk

POLECANE ARTYKUŁY