Oświetlenie ogrodowe. Lampiony, latarenki czy świeczniki? A może girlandy LED?

2014-07-03 12:26

Oświetlenie ogrodowe to niezbędne akcesoria na długie, ciepłe letnie wieczory także na tarasie i balkonie. Lampiony, latarenki, girlandy LED czy nieprzemijające świeczniki? Co wybrać? Oświetlenie ogrodowe pozwoli wyczarować wyjątkową atmosferę.

Spis treści

  1. Oświetlenie ogrodowe: jak rozmieścić poszczególne źródła światła?
  2. Oświetlenie ogrodowe: tutaj styl też jest ważny
  3. Oświetlenie ogrodowe i nie tylko - GALERIE ZDJĘĆ

Bez oświetlenia ogrodowego trudno byłoby celebrować długie, letnie wieczory na ulubionych balkonach, tarasach i w ogrodach. Oświetlenie ogrodowe jest niezbędne do stworzenia miłej i przyjaznej atmosfery. Oświetlenie ogrodowe, dzięki wielkiej różnorodności, możemy łączyć i wykorzystywać na różne sposoby. Od tradycyjnych świec i świeczników, poprzez latarenki, lampiony aż do nowoczesnych girland LED zasilanych energią słoneczną.

Zobacz: Nastrój na BALKONIE: ładne światło w aranżacji balkonu >>>

Oświetlenie ogrodowe: jak rozmieścić poszczególne źródła światła?

Dzięki takiej różnorodności oświetlenia ogrodowego możemy doświetlić każdy potrzebny zakamarek tarasu czy ogrodu. Girlandy możemy rozwieszać na gałęziach drzew, balustradach balkonów i tarasów, świeczniki natomiast możemy rozstawiać na stołach. Lampiony i latarenki ustawiajmy bezpośrednio na ziemi jako oświetlenie drogi do domu lub miejsca, w którym znajduje się grill. Uważajmy jednak, czy nie znajdują się w pobliżu materiałów łatwopalnych i czy nie biegają tam małe dzieci i psy. Na stołach cały czas niezastąpione są świeczniki z prawdziwymi świecami. Na balkonie czy tarasie nie potrzebujemy przecież mocnego oświetlenia. To właśnie światło świec pomaga stworzyć magiczną atmosferę letniego wieczoru.

Przeczytaj: Meble ogrodowe ładne i praktyczne: wybieramy meble do ogrodu, na taras i balkon >>>

Oświetlenie ogrodowe: tutaj styl też jest ważny

Lampiony, latarenki czy świeczniki możemy dopasować do każdego tarasu, balkonu czy ogrodu. Lampiony szklane z chromowym, błyszczącym szkieletem odnajdą się w stylowym nowoczesnym ogrodzie, w towarzystwie rattanowych mebli. Metalowe, kolorowe latarenki będą pasowały do rustykalnego i wiejskiego ogrodu. Lampiony oplecione sznurem postawmy na tarasie lub balkonie domu nad morzem lub nad jeziorem. Kolorowe lampiony LED zawieszone na gałęziach drzewa lub balustradach będą pasowały wszędzie. Rozwieszajmy wiec girlandy, rozstawiajmy lampiony, latarenki i świeczniki i korzystajmy z urokliwych letnich wieczorów na świeżym powietrzu. Czekamy na nie przecież cały rok. Nawet będąc w domu w mieście, wieczorem możemy poczuć się jak na urlopie.

Polecamy: Lampki i pochodnie. Oświetlenie ogrodowe >>>

Oświetlenie ogrodowe i nie tylko - GALERIE ZDJĘĆ

Jakie oświetlenie wybrać na balkon, tarasa, do ogrodu, ale i do mieszkania? Zobacz nasze galerie zdjęć, które na pewno zainspirują cię do wyboru odpowiedniego oświetlenia.

Więcej: Lampy ogrodowe na balkon i taras. Jak oświetlić balkon, taras i jego otoczenie >>>

lampiony i świeczki
Autor: Sara Niedźwiecka Stylowe oświetlenie stołu w ogrodzie czy na tarasie można zrobić samodzielnie. Wystarczy umieścić świeczki w ładny naczyniu wypełnionym wodą razem z kwiatami.
Nasi Partnerzy polecają