Nastrój na BALKONIE: ładne światło w aranżacji balkonu

2013-05-27 16:10

Jak urządzić ładnie balkon? Czasami wystarczą proste i niedrogie pomysły, które stworzą niebanalną aranżację balkonu. W oświetleniu balkonu wybierz ładne, designerskie i kolorowe rodzaje światła.

Spis treści

  1. Aranżacja balkonu: stwórz nastrój
  2. Aranżacja balkonu: a może LED?

Dekoracja balkonu to nie tylko meble i rośliny doniczkowe. Dla uzyskania ładnego efektu w aranżacji balkonu warto zainwestować w oświetlenie. Oświetlenie balkonu nie musi być intensywne, tym bardziej, że balkon to zazwyczaj niewielka przestrzeń. Nastrojowe światło, zwłaszcza wieczorem, stworzy niepowtarzalną atmosferę. 

Aranżacja balkonu: stwórz nastrój

Nawet maleńki balkon zasługuje na nastrojowe źródło światła. Jeśli balkon będzie miejscem na którym planujemy spędzać miłe, romantyczne wieczory zadbajmy o zakup  nastrojowych lamp, latarenek i świec, które całkowicie zmienią charakter tego miejsca. Najprostszym i najpopularniejszym sposobem oświetlenia balkonu jest ustawienie na nim świec i lampionów, do łask wracają też lampy naftowe i olejowe. Blask świec umieszczonych w ozdobnych latarenkach wspaniale podkreśla urodę roślin.

W ofercie ozdób wnętrzarskich dostępne są lampiony wykonane z papieru, wiszące, stojące. Jest ich mnóstwo, o różnych kształtach, wzorach i zdobieniach. Dostępne są też świeczniki do zawieszenia lub osłonięte szklanym kloszem. Są stylowe, eleganckie i o ciekawych formach. Przy wyborze świeć warto pomyśleć o właściwościach odstraszających owady.

Aranżacja balkonu: a może LED?

Oprócz lampionu w aranżacji balkonu zawsze sprawdzają się lampiony LED. Diody LED mogą świecić nawet 11 lat! Oświetlenie LED jest niezwykle odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki małej emisji ciepła, światło LED doskonale sprawdzają się jako oświetlenie zamontowane w podłodze.

balkon-lampiony-dekoracje
Autor: Sara Niedźwiecka Małe lampiony w ładnej misce czy pojemniku wypełnionym wodą i kwiatami stworzą romantyczną dekorację balkonu.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE