Aranżacja ogrodu: dekoracje ogrodowe w stylu prowansalskim

2014-04-29 18:48

Czas na świeżym powietrzu uprzyjemni nam piękna aranżacja ogrodu. Porcelanowe krasnale stojące na straży naszego ogrodu już dawno odeszły do lamusa. Podpowiadamy co warto wyeksponować wśród bujnej zieleni i jakie dekoracje ogrodowe wybrać. Prezentujemy elementy aranżacji ogrodu w stylu Shabby Chic oraz drobiazgi wykonane techniką decoupage, które wprowadzą do ogrodu iście prowansalski klimat.

Spis treści

  1. Dekoracje ogrodowe w stylu Shabby Chic
  2. Dekoracje ogrodowe wykonane metodą decoupage

Czas najwyższy zadbać o wiosenną aranżację ogrodu. Po wyborze oryginalnych mebli ogrodowych i wzbogacenia przestrzeni wokół domu huśtawką ogrodową przywodzącą na myśl radosne chwile dzieciństwa, warto zadbać o nieco mniejsze elementy wystroju, które będą idealnym dopełnieniem wiosennej aranżacji ogrodu. Stawiamy na coraz popularniejszy styl Shabby Chic oraz coraz chętniej wykorzystywaną techniką decoupage.

Dekoracje ogrodowe w stylu Shabby Chic

Ogród to nie tylko rabatki z kwiatami. Zadbajmy więc o jego dekorację, wprowadzając do aranżacji oryginalne przedmioty. Dbałość o najmniejszy detal w aranżacji ogrodu sprawi, że będziesz w pełni mogła cieszyć się sielskim klimatem i czasem odpoczynku w zniewalających okolicznościach przyrody. W otoczeniu bujnej zieleni idealnie zaprezentują się bielone elementy dekoracyjne przypominające stylem klimaty Prowansji. Dekoracje ogrodowe w stylu Shabby Chic otulą ogród wyjątkową atmosferą i z pewnością przypadną do gustu odwiedzającym. Wybierając elementy dekoracyjne, z powodzeniem możemy zdecydować się na oryginalne metalowe dzbanki czy wiaderka z motywem kwiatowym, które będą nie tylko ozdobą ogrodu, ale także funkcjonalnym pojemnikiem na kwiaty. Możemy wybrać także urocze kosze w stylu prowansalskim.

Dekoracje ogrodowe wykonane metodą decoupage

Technika decopuage ma coraz więcej zwolenników. Ręcznie zdobione przedmioty nabierają wyjątkowego charakteru, a przede wszystkim są niebywale oryginalne. Również w ogrodzie swoje zastosowanie znajdą przedmioty zdobione techniką decoupage. Przestrzeni ogrodowej uroku doda duży pojemnik na kwiaty, który udekorujemy dowolnie wybranym przez siebie motywem. Starannie dobrane kolory wprawią nas w pozytywny nastrój, a ogród zyska na estetyce. Pamiętajmy, że ten dekoracyjny element możemy wykorzystać także jako pojemnik na drobiazgi lub naczynie na świeże kwiaty. Wówczas wstawmy do niego niewielki pojemnik z wodą. Pojemnik dekorowany techniką decoupage idealnie będzie prezentował się w otoczeniu innych przedmiotów o rustykalnym charakterze. Wyjątkowo urokliwie zaprezentują się także niewielkie koszyczki zdobione techniką decoupage.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE